29-aastane tšiillane on viimastel aastatel võistelnud Citröen Rally2 autoga. MM-etapil osales ta viimati 2021. aastal Sardiinias, kuid sealse võistluse ta katkestas. Sama aasta Portugali rallil oli Heller WRC3 arvestuses kaheksas. 2018. aastal võidutses ta Austraalia etapil WRC2 klassis. Tõsi, osalejaid oli Austraalias toona vaid neli. Heller võistles ka tänavusel Portugali rallil, kuid haigestumise tõttu tuli etapp pooleli jätta.

Heller rääkis juba kevadel, et tema soov on end esimest korda proovile panna ka Rally1 autos. Nüüd on Helleri osalemine ametlikuks saanud.

„Avatseremoonia peetakse minu kodulinnas Los Angeleses (mitte segi ajada USA suurlinnaga - A.K.). See oli minu jaoks nagu unistus - saan rallit alustada linnas, kus on minu sõbrad, kool ja elu. See oli esimene tõuge, mis pani mind otsustama siin WRC-autoga sõita. Teine oluline asi oli eelmisel aastal Tšiili meistriks tulemine. Tunnen, et liigun oma sõitjakarjääri tipu poole,“ rääkis Heller WRC koduleheküljele.

M-Sporti põhisõitjatena tulevad Tšiilis rajale Ott Tänak ja Pierre-Louis Loubet. Enne Tšiili etappi on WRC-kalendris Kreeka ralli, mis peetakse 7.-10. septembrini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid