Soomlased asusid avaveerandiga 21:17 juhtima, kuid poolajaks jäädi kaotusseisu 40:46 ja kolmanda perioodi lõpuks juhtis Austraalia juba 70:54. Otsustava perioodi avaminutitel kärises vahe juba 24-punktiliseks (81:57) ja sellega oli mängu saatus otsustatud.

Soome suurim täht Lauri Markkanen, kes lõpus enam ei mänginud, tõi 29 mänguminutiga 19 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 1/7, vabavisked 4/4) ja kaheksa lauapalli. Sasu Salin viskas 13 punkti.

Austraalia parimad olid vanameister Patty Mills 25, Josh Giddey 14 ja Joe Ingles 13 punktiga. 20-aastane Giddey panustas võitu ka üheksa lauapalli ja kaheksa resultatiivset söötu.

Austraallased tabasid kahepunktiviskeid lausa 62%-ga (Soome 53%) ja võitis lauavõitluse 41:34.

Lisaks Soomele ja Austraaliale mängivad E-alagrupis Saksamaa ja Jaapan.

A-alagrupi avamängus alistas Itaalia meeskond Angoola koondise tulemusega 81:67. Simone Fontecchio viskas 19 punkti.

Läti meeskond võitis H-grupi avakohtumises Liibanoni 109:70. Dairis Bertans viskas 20 ja Rolands Šmits 17 punkti. Lätlaste alagrupis mängivad veel Prantsusmaa ja Kanada.

Montenegro koondis on alistanud D-grupi avamängus Mehhiko 91:71. Nikola Vucevic tõi 27 punkti.

Tänavune MM peetakse Filipiinidel, Jaapanis ja Indoneesias.