Kolmapäeva õhtul pandi Tallinnas Unibet Arenal punkt nädalasele naiste võrkpalli Euroopa meistrivõistluste D-alagrupi turniirile, kus Eesti kaotas kõik viis kohtumist ja jäi kuueliikmelises alagrupis viimaseks. Pinget jagus lõpuni. Viimast mängu alustati veel teadmises, et 3:0 võit Eesti koondisest Euroopa edetabelis 14 kohta kõrgemal asetseva Hispaania üle tõstaks kodunaiskonna tabelis neljandaks ja viiks nad Firenzesse kaheksandikfinaali. Esimene geim võidetigi 2974-pealise publiku ees kindlalt 25:16, kuid kolm järgmist geimi kaotati 21:25, 20:25 ja 17:25.

Alagrupi võitis täiseduga Holland, edasi pääsesid ka Prantsusmaa, Slovakkia ja Hispaania. Ühe kohtumise – möödunud laupäeval Eesti vastu 3:2 – võitnud Soome sai viienda koha. Kui Euroopa edetabelit vaadata, on see igati loogiline jõudude vahekord – reitingut arvestades üllatusi ei sündinud.