Hispaania jalgpalliliidu president Rubiales suudles koondise ründajat Jenni Hermosost pärast Hispaania 1:0 võitu Inglismaa üle pühapäevases naiste MM-i finaalis.

Pärast finaali küsiti Hermosolt intsidendi kohta kommentaari. „Ah...jah. See ei olnud üldse tore,“ rääkis ta Hispaania meediale.

Rubiales palus enda teo eest esmaspäeval sotsiaalmeedias vabandust. „Eksisin ja pean seda mõistma. See juhtus ülevas meeleolus ja spontaanselt ning mitte pahatahtlikult. Nägin seda normaalsena, aga väljaspool mulli on see pööratud tormiks ja kui on inimesi, keda see solvas, palun vabandust,“ sõnas Rubiales.

Teisipäeval kommenteeris olukorda ka riigi peaminister Pedro Sanchez. „See, mida me nägime, oli vastuvõetamatu žest,“ rääkis peaminister Sanchez. „Rubialese vabandustest ei piisa. Ta peab veelgi enam meile selgitama, mida me kõik nägime. Tema käitumine näitab, et võrdsuseni on veel pikk tee minna.“

Aina enam tehakse avaldusi, milles soovitakse Rubialese vallandamist või tagasi astumist. Teiste seas soovivad seda Hispaania ​​asepeaminister Yolanda Diaz, Hispaania jalgpallurite liidu president David Aganzo, Hispaania võrdõiguslikkuse volinik Irene Montero jpt.

Nüüd võttis sõna ka Hispaania koondise legendaarne väravavaht Iker Casillas, kes soovib samuti Rubialese vallandamist.

Hispaania jalgpalliliit korraldab Rubialese intsidendi tõttu 1. septembril kriisikoosoleku, kus arutakse mehe käitumise ja tuleviku üle. Sotsiaalmeedias levib aina rohkem pilte Rubialese tegudest MM-i finaali järel.

Ühel pildil on Rubiales Hispaania koondislase Athenea del Castillo endale õla peale võtnud. Hispaania meedia sõnul ei ole selline käitumine tema ametikohal olevale inimesele kohane.

Samuti pole Rubialese teguviisi üle õnnelikud jalgpalli katuseorganisatsioonid UEFA ja FIFA, kes kaaluvad juhtunu tõttu avaliku avalduse kirjutamist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid