Soome portaalile Rallit.fi laekunud informatsiooni kohaselt lõpetas Toyota meeskond Kreeka võimude otsuse järel testimise, mis toimus Loutraki ümbruses. Selles piirkonnas möllasid metsatulekahjud juba juulikuus.

Kolmapäeval tõusis temperatuur Loutrakis taas kiiresti üle 30 kraadi ning lisaks on piirkonnas olnud väga tuuline. Sellistes tingimustes võib tuli kuival maastikul väga kiiresti levida.

Toyota pole ainus meeskond, keda Kreeka võimude otsus puudutab. Rallit.fi info kohaselt on keeruliste olude tõttu edasi lükatud ka Hyundai tiimi sõitjate testid.

Võimalik, et testimine saab jätkuda neljapäeval. Siis püsib temperatuur endiselt 30 kraadi juures, kuid oodata on tuule vaibumist. Ka M-Sport Fordi meeskond peaks nädala lõpus sealsamas alustama testisõite.

Kreeka Akropolise ralli on kavas 7.-10. septembril. Võistluste keskuseks on taas Lamia linn, kus sel suvel on olnud samuti metsapõlengud. Akropolise ralli korraldajad on kogu suve aktiivselt suhelnud rahvusvahelisele autoliiduga, et võistlus saaks ikkagi toimuda plaanipäraselt.

Rovanperä juhib neli etappi enne hooaja lõppu MM-sarja 170 punktiga. Soomlasele järgnevad Elfyn Evans (Toyota) 145, Thierry Neuville (Hyundai) 134 ja Ott Tänak (M-Sport) 104 punktiga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid