Hommikuses võistlussessioonis tegi MM-i debüüdi tänavu isikliku rekordi 60.65-ni viinud Gedly Tugi. Eestlanna asus võistlustulle B-grupis. Tema kõik kolm katset kandusid vähem kui 50 meetrini ning ta ei lasknud ühegi neist ära mõõta.

Kvalifikatsiooninormi (61.50) täitis seitse sportlast. Viimasena pääses lõppvõistlusele austraallanna Kelsey-Lee Barber tulemusega 59.66.

Õhtuses programmis selgusid esimesed medalivõitjad meeste 1500 meetri jooksus. Olümpiavõitjal Jakob Ingebrigtsenil oli selle ala MM-kuld veel puudu, kuid ka seekord jäi tal see võitmata. Norralane juhtis terve jooksu vältel, ent lõpusirgel läks temast mööda ja võttis MM-kulla inglane Josh Kerr ajaga 3.29,38. Ingebrigtsen leppis hõbedaga (3.29,65), teise medali ehk pronksi võitis Norrale Narve Gilje Nordas (3.29,68).

Naiste 400m finaaljooksus võttis kulla Marileidy Paulino (Dominikaani Vabariik) võimsa ajaga 48,76. See on ühtlasi uus rahvusrekord. Hõbeda sai poolatar Natalia Kaczmarek (49,57) ja pronksi Barbadose jooksja Sana Williams (49,60).

Naiste teivashüppes anti välja kaks kuldmedalit, sest nii ameeriklannast olümpiavõitja Katie Moon kui austraallanna Nina Kennedy ületasid täpselt samade katsete arvu juures 4.90 ning mõlemale sobis esikoha jagamine. Kennedy püstitas ühtlasi rahvusrekordi. Pronksi sai soomlanna Wilma Murto 4.80-ga.

400 meetri tõkkejooks toimub õhtuse sessiooni viimase finaalina. Rasmus Mägi oli finaalis isiklike rekordite võrdluses paremuselt seitsmes mees ja sellel kohal ta ka lõpetas. Mägi finišeeris finaalis ajaga 48,33. Kuldmedali sai oodatult norralane Karsten Warholm (46,89). Teine oli võimsa lõpu teinud Kyron McMaster (47,34) ja kolmas Rai Benjamin (47,56).