Medalivõitjad selgusid väljakualadest meeste kõrgushüppes ja naiste kettaheites ning jooksualadest naiste 1500 meetri distantsil ja meeste 3000 m takistusjooksus.

Naiste kettaheite võitis üllatuslikult 25-aastane ameeriklanna Laulauga Tausaga 69.49-ga, parandades isiklikku rekordit koguni nelja meetriga! Kaksikvõidu tagas USA-le Valarie Allman (69.23), pronksi võitis hiinlanna Bin Feng (68.20).

Naiste 1500 meetri jooksus üllatust ei sündinud ning kulla võttis oodatult keenialanna Faith Kipyegon. Tema võiduajaks oli 3.54,87. Hõbeda sai Etioopia jooksja Diribe Welteji (+0,82) ja pronksi Hollandi esindaja Sifan Hassan (+1,13).

Naiste seas keskmaajooksude valitsejaks tõusnud 29-aastane Kipyegon läbis juunis Firenzes poolteist kilomeetrit ajaga 3.49,11, alistades kaheksa aastat püsinud Genzebe Dibaba (Etioopia) maailmarekordi 0,96 sekundiga. Lisaks on Kipyegon tänavu uuendanud ka 5000 meetri ja miilijooksu maailmarekordeid.

Meeste kõrgushüppe võitis itaallane Gianmarco Tamberi 2.36-ga. Sama kõrguse alistamine andis hõbeda ameeriklasele JuVaughn Harrisonile, pronksi sai 2.33-ga Mutaz Essa Barshim (Katar).

Meeste 3000 meetri takistusjooksu kuldmedali pälvis tiitlikaitsja ja olümpiavõitja Soufiane El Bakkali (Maroko) ajaga 8.03,53. Maailmarekordimees Lamecha Girma (Etioopia), kes juhtis veel viimase takistuse eel, kustus lõpus ja sai ajaga 8.05,44 hõbeda. Pronksi teenis keenialane Abraham Kibiwot (8.11,98).

22-aastane Girma oli juunis Pariisis püstitanud maailmarekordi 7.52,11.