„Hullumeelne! Mul on öelda paljut, aga energiat pole. Kindlasti mu elu üks raskem matš,“ tõdes ligi neljatunnise lahingu järel Djokovic. „Kohtumise algusest lõpuni olid meil mõlemal tõusud ja mõõnad. Tõusud ja mõõnad. Uskumatud pallivahetused, kehvad otsused, kuumalaine ja tagasitulek. Tõenäoliselt mu karjääri üks raskem ja samas põnevam matš. Selliste hetkede nimel ma töötangi päevast päeva.“

Niisketes ja kuumades oludes sai paremini minema 20-aastane hispaanlane, kes võitis esimese seti 7 : 5 ning juhtis teist 4 : 2. Kuid seejärel hakkas Alcarazi mäng logisema ning nelja lihtveaga andis ta Djokovicile murde. Teine sett läks kiiresse lõppmängu, kus maailma esireketil oli matšpall, kuid kogenud serblane keeras asjad enda kasuks.

Kolmandas setis juhtis omakorda Djokovic 5 : 3, kuid ta suutis järgmistes geimides raisata lausa neli matšpalli. Asi läks taas kiiresse lõppmängu, kus peale jäi siiski 36-aastane serblane, kes võidu järel rebis särgi puruks ning vajus selili.

Djokovicile oli see karjääri 95. turniirivõit, ühtlasi sai ta revanši eelmisel kuul toimunud Wimbledoni suure slämmi turniiri finaali eest, kus ta jäi Alcarazile alla. Septembris loodab Djokovic võita US Openi, mis oleks tema 24. suure slämmi esikoht.

Pühapäeval lõppes Cincinnatis ka kõrgeima kategooriaga WTA tenniseturniir, mille finaalis 19-aastane ameeriklanna Coco Gauff ( WTA 7.) alistas 6 : 3, 6 : 4 tšehhitari Karolina Muchova (WTA 17.).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid