Avageimi võitsid külalised kindlalt 25:8. Teises geimis sai Eesti oma mängu käima ning näitas Hollandile korralikult hambaid, aga geimi lõpuks kallutasid hollandlannad siiski enda kasuks 27:25. Seejuures päästsid eestlannad neli geimpalli. Kolmandas vaatuses suutis Eesti taas Hollandi kannul küsida, kuid Euroopa edetabeli viienda koondise võidus lõpuks ikkagi küsimust polnud. Lõpuks paremuse maksma pannud hollandlannad võitsid viimase geimi 25:19.

Eesti resultatiivseimaks kerkis vahetusest sekkunud Kertu Laak, kes tõi 14 punkti (+10). Samuti vahetusest sekkunud Kristiine Miileni arvele jäi kaheksa silma (+7).

Hollandlannade poolel säras Marrit Jasper 19 punktiga (+15), Indy Baijensi arvele jäi 13 silma (+12).

Eesti üldine vastuvõtt oli 33% ja rünnakuid realiseeriti 31%-liselt. Hollandi samad näitajad olid vastavalt 50% ja 48%.

Holland kirjutas tabelisse kolmanda võidu kolmest mängust, millega hoitakse ka D-grupis liidrikohta. Kõik kolm mängu kaotanud Eesti on tabelis viimane.

Eesti jätkab kodust EM-i teisipäeval kell 20 Slovakkia vastu. Holland tuleb platsile ka teisipäeval, kell 17 kohtutakse Prantsusmaaga.Eelvaate leiab blogi alt.

ENNE MÄNGU:

Eesti naiskonnal on koduselt EM-ilt all kaks kaotust. Avamängus jäädi prantslannadele alla 0:3, laupäeva õhtul saadi ligi 4000-pealise publiku ees Soomelt napimast napim 2:3 kaotus.

Sel sajandil EM-idel kolm korda kullamatšini jõudnud ja tunamullusel Euroopa suurturniiril nelja parema sekka pääsenud Hollandil on all kaks võitu. Hollandlannad said 3:0 jagu nii Hispaaniast kui ka Slovakkiast.

„Võitleme kindlasti edasi. Sellist vastast Eestis väga tihti ei näe, juba sellepärast tasuks saali tulla,“ kutsus diagonaalründaja Kertu Laak publikut saali kodunaiskonnale kaasa elama.

Tänases esimeses mängus lähevad Tallinnas vastamisi Soome ja Prantsusmaa. Soome avas eile Eesti vastu võiduarve, prantslannadel on seni kirjas võidud Eesti ja Hispaania üle.