Poola dikteeris Gliwices 2945 pealtvaataja ees peetud kohtumist alates esimese veerandaja lõpust. 10 minuti järel oli Poola ees 22:18. Teise veerandi lõpuminutel pääses Poola kuni 11 punktiga juhtima, aga poolajapausiks vähenes vahe 41:35 peale. Teisel poolajal sai Eesti mitmel korral kaotusseisu nelja kuni kuue punkti peale, aga otsustavat tagasitulekut ei suudetud teha.

Eesti resultatiivseim oli 18 punktiga Kaspar Treier. 15 punkti ja 6 korvisöötu jäi Kristian Kullamäe arvele, neljanda veerandi alguses viie veaga pingile vilistatud Henri Drell viskas 12 punkti. Poola kasuks viskas 19 punkti Michal Sokolowski, 18 punkti ja 8 lauapalli lisas Aleksander Balcerowski ning vahetusmees Andrzej Pluta tõi 16 punkti ja 7 korvisöötu. Tänases mängus ei saanud haiguse tõttu kaasa teha Sander Raieste.

Teises poolfinaalis võitis Bosnia ja Hertsegoviina 86:77 Iisraeli. Eelvalikturniiri finaal peetakse pühapäeval kell 15.15. Järgmisel suvel toimuvale suurele kvalifikatsiooniturniirile pääseb vaid võitja.

Blogi:

Poola - Eesti mängu tipphetked:

Enne mängu: Eesti pääses poolfinaali Tallinnas mängitud A-alagrupi teise koha võistkonnana. Eesti alustas turniiri 74:77 kaotusega Tšehhile, aga võitis seejärel 83:59 Põhja-Makedooniat ja 67:65 Iisraeli. Poola võitis Gliwices peetud B-grupis kõik mängud. Ungarist oldi üle 83:81, Bosnia ja Hertsegoviinast 85:76 ning Portugalist 78:65.

Eesti koondise resultatiivseim mängija on eelvalikturniiril olnud Artur Konontšuk, kes on visanud keskmiselt 12,3 punkti. Kaspar Treier on toonud 10,7 punkti ning Sander Raieste 8,7 punkti ja 7,7 lauapalli. Kristian Kullamäe arvel on seni 6,7 punkti ja 6,3 korvisöötu.

Poola liidrid on Mateusz Ponitka (Belgradi Partizan, eelvalikturniiril keskmiselt 14 punkti, 6,3 lauapalli ja 7,7 söötu) ning keskmängija Aleksander Balcerowski (Ateena Panathinaikos, 14,3 punkti, 6,3 lauapalli). Lisaks on tuumikus Michal Sokolowski (16,3 punkti), Jaroslaw Zyskowski (10 punkti) ja Michal Michalak (8,7 punkti).