Motoringrajasõidu Eesti esinumber Hannes Soomer on Pärnus toimuval võistlusel stardis ja loodab vihmasele ilmale, sest möödunud nädalavahetuse kogemus IDM-i etapilt Red Bull Ringil tõi ilmsiks tema Honda vajakajäämised seadistuses märjal rajal.

„Oleks hea, kui Suurel Võidusõidul sajaks, sest siis leiaksime tuttavates oludes töötava vihmaseade. IDM-i kuues etapp toimub juba kahe nädala pärast ja Asseniks peavad kõik vastused käes olema,“ kommenteeris Saksamaa meistrivõistlustel kokkuvõttes hetkel teist kohta hoidev Soomer oma ootusi nädalavahetusel Porsche Ringil toimuvaks võistluseks.

Pärast mitmeaastast vaheaega tuleb rajale Martin Pärtelpoeg. „Lähen „funnima“ ja vanu aegu meelde tuletama,“ ütles üks Eesti nimekamaid ringrajasõitjaid Martin Pärtelpoeg, kes pärast mitmeaastast vaheaega on otsustanud teha üheks võistluseks comebacki. Superbike klassis on lisaks Soomerile ja Pärtelpojale rajal veel valitsev Eesti meister Hanno Velt, Mihkel Osula ning paljud teised kiired sõitjad Eestist ja Lätist.

Estonian Grand Prix´l tähistatakse Estonia vormelite 65 aasta juubelit. Pealtvaatajatel on võimalik tutvuda ajalooliste vormelautodega nii boksialal kui näha neid ka võidu sõitmas. Koos Soome vabavormelite klassiga on rajale minemas ligikaudu 20 vormelit.

Estonian Grand Prix´l on võimalik kohtuda Estonia vormelite ehitajate ja sõitjatega. „Kohal on mitmed omaaegsed tippsõitjad ning konstruktorid, julgustan pealtvaatajaid nendega juttu tegema ja küsimused saavad kindlasti vastused,“ rääkis Estonian GP algataja, Eesti Autospordi Liidu president Toivo Asmer, kes on ka viiekordne Nõukogude Liidu ja kümnekordne Eesti meister vormelisõidus.

HRX Estonian Grand Prix´l näidatakse avalikkusele esmakordselt Eesti inseneride loodud superautot Kalana. Tegemist on V-8 mootoriga autoga, mis kaalub 920 kilogrammi ning arendab võimsust 610 hobujõudu. Tippkiirus on sõltuvalt seadistusest 280–340 km/h.

Kõige osavõturohkem autoklass on Legends, kuhu on registreerunud 33 võistlejat. „Autod on võrdsed ja võiduvõimelisi sõitjaid palju, kindlasti tuleb põnev sõit,“ rääkis Asmer. „Kuid põnevaid sõite on oodata teisteski klassides.“

Võistlusega kaasneb meelelahutusprogramm, mille raames toimub ka Reketi kontsert. „Tegevust jagub ka lastele, kes võib-olla terve päeva võidusõite jälgida ei taha,“ lisas Asmer.

Reedel, 11. augustil kell 10.00 algavad Porsche Ringil treeningud, kell 14.10 kvalifikatsioonid ning kell 18.30 on kavas kolme autoklassi võistlussõidud.

Laupäev stardib kell 10.00 motoklasside võistlussõitudega, kell 12.30 algab Reketi kontsert, 13.15 toimub avamine ning kell 13.40 kuni 19.55 peetakse autode võistlussõidud. Telekanal Duo 5 alustab laupäeval otseülekandega kell 9.55 ja see jätkub väikeste pausidega kuni 18.00-ni.

Regiooni suurimale autode-ja mootorrataste ringrajavõistlusele HRX Estonian Grand Prix on oodata osalema üle 130 auto ja mootorratta. Võistlus kuulub ka Soome ja Eesti meistrivõistluste kavva.