Tõstjate jaoks on kaalumine peaaegu sama tähtis kui võistlus ise, sest tõstepõrandale pääsemiseks ei tohi kehakaal vastava kaaluklassi piire ületada. Igas vanuses mehed ja naised peavad kaalumisel kandma tõstevormi. Suuri vaidlusi tekitava sõna „alusrõivad“ mainimine on uuendatud reeglitest eemaldatud.

Uute reeglite kohaselt ei tohi keegi tulla kaalumisele alasti või ilma rinnahoidjata. Samas võib vormiriietuse maksimaalne kaal olla 250 grammi.

Eelnevad reeglid olid naistele palju meelehärmi põhjustanud. Aprillis Armeenias toimunud Euroopa meistrivõistlustel esitasid naissportlased kaebusi, kuna erinevate võistluste korraldajad tõlgendavad nõudeid erinevalt.

„Maailmameistrivõistlustel sain kaaluda ilma rinnahoidjata, aga äsja Armeenias peetud Euroopa meistrivõistlustel öeldi mulle, et rinnahoidja tuleb selga panna. Need on mõlemad Pariisi olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlused,“ rääkis Belgia tõstja Nina Sterckx toona.

„See pole aus. Reegleid tuleks uuesti muuta. Tuleks kindlalt öelda, kas me astume kaalu peale koos rinnahoidjaga või ilma. Ja kui koos, siis peaksid ka mehed rinnahoidjat kandma,“ lisas ta.

Sterckxiga nõustus ka Suurbritannia tõstja Zoe Smith, kes võitis EM-il -64kg kategoorias pronksmedali. „See on järjekordne näide, kuidas spordis vohab sooline ebavõrdsus. Oleme võrreldes meestega kehvemas seisus, sest meil kästakse kanda kaks korda rohkem aluspesu. Hakkasin EM-i kaalumisel rinnahoidjat eemaldama, aga mulle öeldi, et see tuleb selga jätta. Reeglid ei ole kooskõlas, aga peaksid olema,“ lausus sportlane.

Muudatused jõustusid sel nädalal. „See on õige poliitika, kui me ei luba alasti kaalumist. Kõigile, kes reegleid ei järgi, öeldakse: „Te ei saa võistelda“. Uued reeglid teevad kõik sportlaste jaoks lihtsamaks,“ rääkis sportlaste komisjoni esimees Forrester Osei.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena