Laupäeva kokkuvõte:

Kümnevõistluses katkestas reielihase vigastuse tõttu kuulitõuke järel võistluse Janek Õiglane. Avapäeva lõpetas liidrina Johannes Erm, kel koos 4448 punkti (senine seeria: 10,57 (isiklik rekord); 7.38; 14.90; 2.04 (isiklik rekord); 46,97 (isiklik rekord)). Ta kaotab isiklikule rekordile (8445 p) 65 silmaga. Teist kohta hoiab Kristjan Rosenberg 4119 punktiga (10,92; 7.03; 14.37; 2.01; 49,11). Ta kaotab oma tippmargile (8299 p) 140 punktiga. Kolmas on Hans-Christian Hausenberg (4110 punkti; 10,74; 7.88; 13.58; 1.89; 51,36). Neljas on avapäeva järel Risto Lillemets 4093 punktiga (10,80; 7.02; 14.08; 1.98; 49,22). Ta kaotab isiklikule rekordile (8156 p) vaid 7 punktiga.

Lisaks selgitati mitmel alal välja Eesti meistrid. Meeste 100 meetri sprindis võidutses Karl Erik Nazarov 10,31-ga. Talle järgnesid Henri Sai (10,51) ja Tanel Visnap (10,85). Naiste sprindis oli parim Õilme Võro 11,49-ga. Kahe tuhandikuga kaotas talle Ann Marii Kivikas. Kolmas oli Kätriin Kivimets.

Naiste 100 m tõkkejooksus võidutses uue isikliku rekordi 13,07-ga Diana Suumann. Kreete Verlin sai uue tippmargi 13,17-ga hõbeda. Pronksi pälvis Liisa-Maria Lusti (13,90). Naiste odaviskes võitis Gedly Tugi 57.32-ga, meeste seas tuli esimeseks Kunnar Erich Viisel 70.40-ga.

Pühapäeva kokkuvõte:

Kümnevõistluse 110 meetri tõkkejooksule pani pitseri vastutuul 1,6 m/s. Lillemetsa aeg oli 14,53, Hausenbergil 14,73 ja Ermil vaid 15,16. Nagu Erm ise ütles, siis tegelikult polnud aeg halb, sest ta jooksis parema reie tagalihase hoidmise nimel vale jalaga.

Pärast tõkkejooksu kaotas Erm isikliku rekordi (8845 punkti) graafikule 167 punkti, aga pärast seda hakkas ta jõudsalt punkte tagasi teenima. Kettaheites sai ta kirja 45.75, teivashüppes 4.83, odaviskes 60.11 (isiklik rekord) ja 1500 meetri jooksus 4.26,83. Lõpuks kogus ta 8424 punkti, mis jääb isiklikule rekordile alla vaid 21 punktiga. Pariisi olümpianormist jäi puudu 36 punkti.

Kettaheites isikliku rekordi 46.70 teinud Lillemets sai teivashüppes nulli (algkõrgus 4.73). Enne seda oli ta isikliku rekordi (8156) graafikuga plussi jõudnud. Lõpuks piirdus ta 7258 punkti ja viienda kohaga.Hõbemedali sai 7798 punktiga Rosenberg ja pronksi 7490 punktiga Hausenberg. Hausenbergi lootused 8000 punkti koguda lõppesid kõrgushüppega, kus ta tegi liiga jalale ja ületas vaid 1.89. Järgneva võistluse tegi ta n-ö ühel jalal.

Lisaks Ermile säras pühapäeval Rasmus Mägi, kes võitis meeste 400 meetri tõkkejooksu ajaga 48,04. See on tema hooaja tippmark ning Eesti meistrivõistluste ja Kadrioru staadioni rekord. Ühtlasi sai ta jagu Pariisi olümpianormist (48,70). Mägi isiklik rekord on 47,82.

Naiste kõrgushüppe võitis Elisabeth Pihela, kes alistas 1.82 esimesel katsel. Samast kõrgusest sai jagu ka Karmen Bruus, aga teisel katsel. Seega jäi talle hõbe. Üllatuslikult jäi meeste 200 meetri jooksus kullata Karl Erik Nazarov, kes tuli küll starti, aga ühtegi jooksusammu ei teinud. Sel distantsil noppis kulla Robin Sapar ajaga 21,23. Naiste teivashüppe kullafavoriit Marleen Mülla sai algkõrgusel 4.00 nulli. Stardis oligi ainult kaks sportlast, Miia Tillmannile piisas võiduks 3.75-st. Esile tasub tõsta ka meeste 800 meetri jooksu, kus Uku Renek Kronbergs püstitas 1.48,16-ga isikliku ja Eesti meistrivõistluste rekordi. Seitsmevõistluse võitis 5731 punktiga Katre Sofia Palm.

Laupäevase võistluspäeva galerii:

Piletid on müügil Piletitaskus.
Esimese päeva piletid | Teise päeva piletid
Võistluste päevapileti hind on 15 €, sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) maksab 10 €. Kuni seitsmeaastastele (k.a) lastele on sissepääs tasuta.

Edasist eelvaadet saab lugeda blogi alt.

Rasmus Mägi (TÜASK), kellel on MM-i pilet juba olemas, tuleb üle pika aja Eestis starti oma põhialal 400 m tõkkejooksus. Tegemist on Mägi hooaja kolmanda stardiga.

Odaviskes soovib pikki odakaari näidata U23 EM-il hõbemedali võitnud Gedly Tugi (Audentese SK).

Sel hooajal 100 m jooksu Eesti rekordi enda nimele võtnud Karl Erik Nazarov (Audentese SK) tuleb head aega jahtima nii 100 m kui 200 m jooksus.

Naiste 100 m tõkkejooksus võib oodata tulist heitlust Diana Suumanni (TÜASK), Kreete Verlini (SK Fortis) ja Anna Maria Millendi (Audentese SK) vahel. Kõik kolm on sel suvel juba oma isiklikke rekordeid parandanud ning Millend, kes valmistub U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlusteks, uuendas ka oma vanuseklassi Eesti rekordit. Verlinit näeme stardis ka 100 m ja 200 m jooksus.

Peale väikest vigastuspausi on jooksurajal tagasi Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi), kes tuleb starti 100 m sprindidistantsil. Talle soovib konkurentsi pakkuda U23 EM-il kiireid aegu jooksnud trennikaaslane Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), kes teeb kaasa 100 m ja 200 m sprindis.

Naiste kõrgushüppes hakkavad meistritiitli eest võistlema Elisabeth Pihela (individuaalvõistleja) ja Karmen Bruus (Tartu SS Kalev).

Naiste teivashüppes näeme võistlemas Eesti rekordiomanikku Marleen Müllat (Rakvere KJK ViKe) ning U20 EM-iks valmistuvat Miia Tillmanni (Võru KJK Lõunalõvi).

Meeste vasaraheites läheb hooaja tippmarki ja isiklikku rekordit püüdma Adam Kelly (Audentese SK). Naiste vasaraheites lähevad vastamisi Kati Ojaloo (Viljandi KJS Sakala) ja Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev).

Eelmisel aastal mitmel korral Eesti rekordeid parandanud Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) teeb Eesti meistrivõistlustel 10 000 m käimises oma selle hooaja avastardi.

Marielle Kleemeier (Audentese SK) läheb favoriidina starti naiste 400 m tõkkejooksus ja 400 m jooksus.

Jander Heil (Viljandi KJS Sakala) asub favoriidina võistlustulle meeste kuulitõukes.

Meeste kolmikhüppes saame kaasa elada U20 EM-iks valmistuvale Viktor Morozovile (KJK Atleetika). Naiste kaugushüppes teeb kaasa samaks võistluseks valmistuv Liisa-Maria Lusti (Audentese SK).

Helin Meier (Nõmme KJK) läheb meistritiitleid püüdma 800 ja 1500 m distantsidel. Laura Maasik (Nõmme KJK) on stardis 800 m jooksus ja 3000 m takistusjooksus. Naiste 5000 m distantsil läheb kuldmedalit püüdma Jekaterina Patjuk (TÜASK).

Meeste 800 m distantsil on stardis U20 Eesti rekordit parandanud Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev), kes valmistub oma vanuseklassi Euroopa meistrivõistlusteks. 1500 m distantsile läheb favoriidina Olavi Allase (Tartu SS Kalev) ning 5000 m distantsil soovib head aega näidata Leonid Latsepov (Sparta SS).