Eelmisel hooajal mängis Kuuba Itaalia esiliiga meeskonnas Cento, kus ta murdis ennast aasta teises pooles rotatsiooni. Samuti oli ta sel suvel üks U20 koondise liidreid, kes noorte EM-il viskas kohtumistes keskmiselt kümme punkti ja võttis maha kuus lauapalli. Juulis ja augustis võitleb ta juba koha eest täiskasvanute koondises.

Kahemeetrine äär Kuuba tõdes, et kutse tuli üllatusena „Sain kutsest teada alles eelmise nädala reedel, varem polnud sellest juttu. Loomulikult olen õnnelik, et saan siin olla. Meeldiv üllatus!“ lausus Kuuba.

Kuuba on üks mitmest maarjamaa korvpallurist, kes korvpalliharidust sai saapamaal. „Läksin Itaaliasse 14-aastaselt, sain kutse tänu Erkmaa suvekursusele. Algselt olin neli aastat Livornos ja eelmisel aastal esiliigas Centos. Meeskondlikus plaanis olime veerandfinaalis favoriidid, aga kaotasime 1 : 3 ja langesime välja. Isiklikult võinuks minna paremini, sest alguses väga palju mänguaega ei saanud, aga lõpus sain korralikult minuteid. See oli hea,“ kirjeldas Kuuba, kes järgmisel aastal jätkab samas klubis.

Vaata videost, mida ootab Kuuba korvpallikoondise juurest treenimisest ning millised on tema plaanid sügisel.

Galerii tänasest koondise avatud treeningust:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid