Tänavu isikliku rekordi 60.65-ni viinud Tugi oli heas hoos ka kvalifikatsioonis, visates avakatsel kohe 59.99. Kvalifikatsiooninorm oli 56.50.

Kahe kvalifikatsioonigrupi peale viskasid kaks sportlast oda eestlannast kaugemale. Kreeklanna Elina Tzengko sai kirja 61.52 meetrit (isiklik rekord 65.81) ja soomlanna Anni-Linnea Alanen sai kirja 60.37 meetrit (isiklik rekord 62.45). Finaali pääsesid 12 sportlast, kvalifikatsiooninormi ületaski vaid esikolmik.

Kõrgushüppes ei õnnestunud finaali jõuda Lilian Turbanil, kelle isiklik rekord tänavusest hooajast on 1.87. Kvalifikatsioonis ületas ta kõrguse 1.77, kuid järgmisest kõrgusest 1.81 ta üle ei saanud. Kvalifikatsioonist pääsesid lõppvõistluse 13 sportlast, kes said kõik kõrgusest 1.81 jagu. Turbanile läks kirja 14. koht.

Meeste 110 m tõkkejooksus sai Kenro Tohter teises eeljooksus kirja aja 14,26. Sellega jäi ta kokkuvõttes esimesena poolfinaalist välja. 14,26 andis sportlasele 17. koha. Viimasena pääses poolfinaali prantslane Kenny Fletcher 14,13-ga. Viie eeljooksu peale oli kiireim prantslane Sasha Zhoya 13,63-ga.

Õhtul asub finaalipääsu jahtima teivashüppaja Eerik Haamer. B-grupi võistlus algab kell 18.20. Finaali viib kindlasti tulemus 5.45, Haamer on tänavu seni ületanud kõrguse 5.30. Tema isiklik rekord on 5.61.

Võistlustules on ka mitmevõistleja Pippi Lotta Enok, kes jahib seitsmevõistluses medalit. Viie ala järel hoiab ta 4402 punktiga kolmandat kohta. Teda edestavad soomlanna Saga Vanninen (4682 p) ja hollandlanna Sofie Dokter (4673 p). Võistlus jätkub kell 17 algava odaviskega. Enoki võistlusest saab pikemalt lugeda siit.