Kohtumise esimeses pooles domineeris sündmuste käiku värske Poola tšempion Częstochowa Raków, kuid liialt teravalt nende rünnakud polnud ja esimese poolaja parim šanss oli hoopis Floral. 37. minutil tegi Henrik Ojamaa hea eeltöö, Martin Miller lõi kastist madalalt peale, kuid vastaste väravavaht Vladan Kovacevic tõrjus. Järgnevat palli sai rünnata üksi värava ees seisnud Sten Reinkort, kuid puurilukk on taas tasemel. Tõsi, jätkuolukorras võis olla ka suluseis.

Teiseks poolaja alguseks tegi noor peatreener Dawid Szwarga kaks vahetust, Rakówi mäng muutus selgelt sirgjoonelisemaks ning nad jõudsid järjepanu Flora karistusalasse. See tõi kiirelt ka tulu. Vahetusest sekkunud John Yeboahi kauglöök jäi kinni Flora kaitsemüüri, ent jätkuolukorras saatis palli 54. minutil karistusala joonelt võrku Ukraina poolkaitsja Vladislav Kotšergin. Väravavaht Evert Grünvaldil polnud olukorras midagi teha, sest vastase pealelöök sai Markkus Seppikust väga kõva rikošeti ja veeres posti kõrvale.

Sisuliselt läbi teise poolaja olid tallinlased totaalse surve all, aga õnneks suutsid Rakówi järjepidevatele võimalustele florakad ette jääda või oli võõrustajate enda sihik vildakas. Nii läheb valitsev Eesti tšempion kordusmängule vastu napist 0 : 1 kaotusseisust.

Blogi

Enne mängu

Raków on küll pika ajalooga ja asutatud juba 1921. aastal, kuid suuri tegusid on nad hakanud tegema alles hiljuti. 2009. aastal oli klubi lähedal pankrotile. Raków ronis mängijate rahalise panuse abil majanduslikust kitsikusest siiski välja. 2017. aastal võideti Poola teine liiga, 2019. aastal esiliiga ning tänavu krooniti nad klubi ajaloos esimest korda meistriks. Kahel eelnenud hooajal olid nad kaela saanud hõbemedalid. Lisaks on nad võitnud viimasest kolmest Poola karikast kaks ja kaks viimast Superkarikat. 5500 inimest mahutava koduareeniga kuulutakse Ekstraklasas n-ö väikeste tiimide sekka. Kahel eelmisel eurohooajal jõudis klubi Konverentsiliiga play-off’i. Tänane Floraga mängitav matš on klubi ajaloo esimene Meistrite liiga duell.

Flora mullune euroteekond katkes juba Konverentsiliiga avaringis, kus kaotati soomlaste SJK-le kahe mängu kokkuvõttes 3:4. 2021/22 hooajal jõudis Flora Konverentsiliiga alagrupiturniirile. 2020/21 hooajal jõuti aga Euroopa liiga play-off’i. 2019/20 suvel jõudis Flora Euroopa liiga teise eelringi, kus kaotati Frankfurti Eintrachtile kahe mängu kokkuvõttes 2:4.

Rakówi ja Flora avaduell toimub juba täna õhtul Eesti aja järgi kell 21. Korduskohtumine peetakse järgmise nädala teisipäeval Tallinnas kell 20.00. Seeria võitja pääseb Meistrite liiga teise eelringi, kus kohtutakse Lincoln Red Impsi (Gibraltar) ja Qarabaği (Aserbaidžaan) vastasseisu edukamaga. Kui avavastase loos Florale ei naeratanud, siis järgmine loos oli õnnelik. Nimetatud kahe duelli kaotajad langevad Konverentsiliiga kolmandasse eelringi ehk teine eelring jääb vahele.