Maailma esireket Swiatek oli kaheksandikfinaalis lähedal šokeerivale lüüasaamisele maailma 14. reketilt šveitslannalt Belinda Bencicilt. Tokyo olümpiamängude kuldmedalist võitis Swiateki vastu avaseti 7 : 6. Tundus, et teises setis läheb kõik loogilist rada pidi, kui poolatar oli endale välja võidelnud 3 : 1 eduseisu. Võta näpust! Bencic tegi kiire murde tagasi ning seisul 6 : 5 oli šveitslannal kasutada kaks matšpalli, et turniiri suursoosik konkurentsist välja lüüa. Swiatek ei andnud alla ning mängis kaks fenomenaalselt punkti, millele järgnes hiljem geimivõit. Järgnevas kahes geimis hoidsid mõlemad naised oma pallingut ning otsustav sett läks kiiresse lõppmängu. Seal näitas kindlamat tennist poolatar, kallutades mängu momentumi juba enda poolele.

Otsustavas setis oli väljakul vaid üks naine. Bencic murdus vaimselt ning näitas esmakordselt matšis välja enda suurt rahulolematust – see kõik on mõistetav, kui oled maha mänginud kaks matšpalli. Energialaeng, mille Swiatek sellest mängust kaasa võtab on meeletu. Turniiri eel oli palju kahtlejaid, kas poolataril on piisavalt talenti, et murul valitseda. Kahtlemata on! Kas tänavuse aasta Wimbledonist algab naiste tennises Serena Williamsi parimaid aastaid meenutav periood? Seda näitab aeg, kuid kõik eeldused selleks on 23-aastasel Poola naistennisistil olemas.