Kanepi tunnistas avaringis maailma 12. reketi, venelanna Veronika Kudermetova paremust. Kohtumine kestis tund ja 41 minutit.

Kanepi kaotas Kudermetovale avaseti 6:7 (4:7). Terve seti peale oli vaid üks murdepall, mida venelanna realiseerida ei suutnud. Teises setis püsis seis tasakaalus kuni kümnenda geimini, mil Kanepi kaotas oma pallingu ja seega kogu mängu 6:7, 4:6.

Karjääri viimast turniiri tegev Kontaveit kohtub avaringis itaallanna Lucrezia Stefaniniga (WTA 111.) - see mäng on kaks päeva järjest edasi lükatud. Kolmapäeval peaks Kontaveit pääsema kuuendale väljakule mängima Eesti aja järgi kell 13.00.

Stefanini alustas turniiri kvalifikatsioonist, kus alistas brasiillanna Carolina Alvese (WTA 225.) 6 : 1, 6 : 2, australlanna Priscilla Honi (WTA 179.) 6 : 2, 7 : 6 (4) ja nimeka taivanlanna Hsieh Su-wei (WTA 29.) 6 : 2, 6 : 7 (3), 7 : 6 (9).

Kontaveit ja Stefanini varem omavahel kohtunud pole.

Wimbledoni põhitabelis mängib Stefanini esimest korda. 25-aastase itaallanna parim tulemus suurtel slämmidel on tänavuse Australian Openi teise ringi jõudmine.