Kalevi spordihallis peetud kohtumist alustasid teravamalt Eesti noored. Esimesel veerandajal sisse tehtud 15-punktine vahe püsis poolajani. Kolmandal veerandajal hakkasid Filipiinid end leidma ja viimasele 10 minutile mindi Eesti viiepunktise eduga. Neljandal veerandil ei suutnud külalised siiski eduseisu haarata ning kohtumine lõppes Eesti 81 : 71 võiduga.

Jürgensi jaoks oli kohtumine kauaoodatud sündmus, sest aastaid USA-s Oral Robertsi ülikooli esindanud tagamängija polnud enne tänast kaua aega kodumaal mänginud. „See on teistsugune tunne mängida kodupubliku ees. Mängisin viimati oma ema ja isa ees 6-7 aastat tagasi. Mul oli väga põnev siia tulla, magasin väga vähe tunde öösel.“

Vaata videost lisaks Jürgensi tervet kommentaari nii tänase mängu kui järelkasvukoondise esimeste treeningnädalate kohta.