Irina Embrich, Erika Kirpu, Nelli Differt ja Kristina Kuusk alustasid vehklemisturniiri alagrupimatšidega, mille järel kolm esimesena nimetatut pääsesid otse 32 parema sekka. Kuusk kohtus 64 seas Gruusia vehkleja Anastassia Spasiga ja võitis 15:11.

32 seas kohtusid Kuusk ja Kirpu omavahel, tulemusega 15:14 jäi peale Kirpu. Embrich alistas 15:8 Dorina Wimmeri (Ungari). Differt kaotas sakslannale Alexandra Ehlerile 11:15. Kaheksandikfinaalis kaotas Kirpu Ukraina sportlasele Džoan Bežurale 10:15 ja Embrich jäi 11:15 alla Ungari vehklejale Anna Kunile. Eesti koondislaste lõppkohad: Embrich 10., Kirpu 12., Differt 19. ja Kuusk 25.

Üheksa päeva eest Bulgraarias Plovdivis peetud EM-il pronksmedali võitnud Differt tunnistas, et täna polnud tal vehklemisrajal kõige lihtsam. „Vastane oli natuke paremas hoos kui mina. Veidi on EM-i väsimust tunda, ma ei suutnud ennast täna vaimselt kokku võtta,“ rääkis ta.

Naiste epee võistkonnavõistlus, kus jagatakse ühtlasi Euroopa meistrivõistluste medaleid ja Pariisi olümpiamängude kvalifikatsioonipunkte, on kavas neljapäeval. Kuigi tänane võistlus ei kulgenud ühegi koondislase jaoks ideaalselt, ei tasu Differti sõnul häirekella lüüa. „Sageli just see, kui keegi ei tee individuaalset tulemust, kajastub võistkonnas parema tulemuse näol. Viha jääb sisse. Ma ei saa öelda, et täna oleks keegi tohutult põrunud. Vorm on väga hea, pigem ollakse väsinud ootamatust EM-ist Plovdivis, sealt tagasireisimine oli hullumeelne. Vaimselt peame kõik puhkama, kaks päeva puhkust tuleb nüüd kasuks,“ ütles ta.

Esmaspäeva õhtu tõi Eesti koondisele rõõmusõnumi, sest võitlussportlane Astrid Johanna Grents võitis Muay Thai naiste -60 kg klassi poolfinaalis Dominika Filecit (Poola) tulemusega 29:28.

„Vastane ründas väga palju kätega, palju jalalööke ei teinud. Ühel hetkel hakkas ta väsima, hakkas rahmeldama, samal ajal tegin mina tabavaid jalalööke. Poksisin temast kavalamalt,“ kirjeldas 25-aastane Grents edukate poolfinaali. Finaalis kohtub Grents teisipäeval Eesti aja järgi kell 18.55 Türgi sportlase Kubra Kocakusiga. Grentsi tänane võit lisab Eesti koondise kontosse seega kas kulla või hõbeda. Seni oli Eesti tänavustelt Euroopa mängudelt võitnud kaks medalit: Lisell ja Robin Jäätma triumfeerisid plokkvibu segapaaride võistlusel ja kergejõustiklane Rasmus Mägi oli meeste 400 meetri tõkkejooksus teine.

Sulgpallis alustas naiste üksikmängus kõrget kohta jahtiv Kristin Kuuba alagrupimänge 21:9, 21:12 võiduga Läti sportlase Jekaterina Romanova üle. Teisipäeval kohtub Kuuba Türgi sulgpalluri Neslihan Yigitiga. Meeste üksikmängus kaotas Karl Kert 13:21, 6:21 Prantsusmaa sulgpallurile Toma Junior Popovile. Tema järgmine vastane on teisipäeval Bernardo Atilano (Portugal). Naiste paarismängus võitsid Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel 21:15, 21:11 Norra duot Marie Christensen – Aimee Hong. Eestlannad lähevad teisipäeval vastamisi Gabriela ja Stefani Stoevaga (Bulgaaria).

Poksis võitis Stiven Aas meeste -80 kg klassi kaheksandikfinaalis Iisraeli sportlast Daniel Iljušonokit. Aas kontrollis matši käiku kindlalt, juhtides kahe raundi järel 20:17. Kolmanda raundi alguses vastane diskvalifitseeriti. Veerandfinaalid peetakse kolmapäeval.

Moodsas viievõistluses sai Carl Robert Kallaste meeste kvalifikatsiooni B-grupis 1188 punktiga 11. koha ja pääses teisipäeval algavale lõppvõistlusele. Eriti heas hoos oli Kallaste vehklemises, kus ta näitas B-grupis osalenud 30 sportlase seas teist tulemust. 200 m vabaujumises oli ta 27. ja laserjooksus 22.

Laskmises sai Kristina Kiisk naiste 25 m püstoli harjutuse kiirlaskmise kvalifikatsioonis 35 sportlase seas 559 punktiga 34. koha ja finaali ei pääsenud. Naiste 50 m spordipüssi harjutuse kvalifikatsioonis läks Katrin Smirnoval samamoodi, sest ta näitas 35 osaleja seas 574 punktiga 24. tulemust.

Teisipäeval võistlevad Euroopa mängudel lisaks Grentsile ja sulgpalluritele seitse Eesti koondislast. Meeste epeevehklemise individuaalvõistluses tulevad rajale Erik Tobias, Jüri Salm, Ruslan Eskov ja Sten Priinits. Vibulaskja Reena Pärnat heitleb naiste sportvibu duelllaskmise esimeses ringis Poola sportlase Natalia Lesniakiga. Poksija Pavel Kamanin võitleb meeste -71 kg klassi kaheksandikfinaalis Gurgen Madojaniga (Armeenia). Kaidi Kivioja tuleb starti naiste triatlonis.