Sarnaselt eelmise kahe etapiga oli Enemat Enos Motorsport’i esindaja tänagi heas hoos, startides esimesele võistlussõidule kolmandalt kohalt. Sõidu keskpaigas õnnestus „tonnise“ Honda kukil ratsutaval mehel isegi juhtima minna, ent hiljem said kaks kaasvõistlejat temast taas mõõda ja Soomeril tuli leppida kolmanda kohaga. „Põhimõtteliselt võib rahul olla, aga peame tsiklit kergemaks ja kiiremaks tegema, sest praegu libisevad konkurendid sirgetel eest.“

Pärastlõunal startis Soomer seitsmendalt kohalt – vastavalt reeglitele starditakse teise sõitu pööratud järjestuses, kus esiüheksa kolm kiireimat vahetavad lähtepositsiooni kolme aeglasemaga – ja üheksanda ringi alguseks oli Viimsi mees taas niikaugel, et napsas esikoha ja asus seda kaitsma. Seda madinat jagus eelviimase ringini, kus Hannes Soomeri ja Florian Alti vahelises kemplemises jäi uks paokile Ukraina sõitja Ilya Mikhalchiku (BMW) jaoks, kes mõlemast möödus ja esikoha omale sai.

Teise koha napsas endale sarja liider Florian Alt (Honda) ja temaga lahingut löönud Hannesel tuli lõpuks katkestada, sest ta tegi kohta kaitstes sõiduvea ning kukkus. „Endal ja rattal pole häda midagi, aga üsna nõme on niimoodi head punktid ära visata,“ arvas Soomer pärast sõitu. „Meil tuleb ratast võimsamaks teha, et ma ei peaks kogu aeg riski piiri peal sõitma. Siis ei tapa ma ennast sõidu lõpuks niimoodi ära, et sellised vääratused sisse lipsavad.“

Soomeri arvamust täiendas ka meeskonna juht Tõnu Soomer. „Ma olen meeste ja Hannese tööga rohkem kui rahul, sest ratas töötab veatult ja oleme seaded paika saanud. Lootsin hooaja alguses, et me ei pea jõuallikat piiri peale viima, ent nüüd tuleb küll sõrmed mootorisse ajada, sest jääme teistest sirgetel maha ja me ei saa eeldada, et Hannes sõidab võistluse käigus kõiki ringe justkui kvalifikatsioonis. Augusti alguseks tuleb meil jõulisa kusagilt välja meelitada.“

Pärast kolme etappi jätkab punktitabeli liidrina esimese sõidu võitnud Florian Alt (Honda, 140 punkti), kellele järgnevad Bastien Mackels (Yamaha, 85 punkti) ja Hannes Soomer (Honda, 84 punkti). Teise sõidu võitja Ilya Mikhalchiku (BMW) lõpetas esimese stardi teise kohaga ja on punktitabelis viies (75 punkti). Neljas etapp leiab aset kolme nädala pärast (21.-23.07) Schleizi ringrajal ja Soomeri sooritusele saab kaasa elada lehekülje idm.de vahendusel.