106,4-kilomeetrisel võistlusmaal selgusid parimad naised grupifinišis, milles oli kiireim Sander (2:55.58), edestades Leedu meistriks kroonitud Olivija Baleišytet (Dubai Police Cycling Team) ja Elina Tasast (WCC Team). Ühtlasi krooniti Sander Balti meistriks. Eesti meistrivõistluste arvestuses sai pronksmedali kaela Elisabeth Ebras (UAE Development Team), kes lõpetas üldarvestuses kuuendal kohal. Läti meistriks krooniti teist aastat järjest Anastasia Carbonari (UAE Development Team), kes oli üldises pingereas neljas.

Eliitmeestele peetud 162,8-kilomeetrisel distantsil eraldusid peagrupist viis meest, kelle seast oli lõpuks finišis kiireim lätlane Emils Liepinš (Trek-Segafredo). Talle järgnesid Eesti meistriks kroonitud Karl Patrick Lauk (+0.37), kaks päeva varem kuni 23-aastaste meeste seas Eesti parimaks kerkinud Lauri Tamm (Tartu2024 Cyclin Team; +0.41) ja Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty; +0.48). Suure osa distantsist liidritega koos sõitnud tiitlikaitsja Mihkel Räim (ATT Investments; +2.36) pidi lõpuks leppima üldarvestuses 11. ja Eesti meistrivõistluste paremusjärjestuses seitsmenda kohaga. Leedu meistriks tuli kümnendana finišijoone ületanud Rokas Adomaitis (Tartu2024 Cycling Team; +2.20).

2023. aasta Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.