Kodus mängiv Soome alustas mängu 10:0 spurdiga. Seejärel said eestlased esimesed punktid kirja, kuid võõrustajad on senist mängu kontrollinud. Avaveerandi võitsid põhjanaabrid 26:11. Teine veerandaeg jätkus suures plaanis Soome kontrolli all, kes suutis ka vahet kasvatada. Esimese poolaja järel on tablool Soome eduseis 48:27.

Avapoolajal viskas Mikk Jurkatamm eestlaste resultatiivseimana 12 punkti, Markus Ilver lisas seitse silma. Soome poolel viskasid Federiko Federiko ja Ville Tahvanainen samuti 12 punkti.

Kolmanda veerandaja keskel oli võõrustajate edu juba 59:35, aga seejärel suutsid eestlased tasapisi vahet vähendada. Carlos Jürgensi korv tõi 2.02 enne veerandi lõppu Eesti kümne punkti kaugusele (51:61). Kolmas periood lõppes Soome 66:53 eduga.

Kolm minutit enne normaalaja lõppu juhtis Soome matši 79:61. Eestlased lõpetasid kohtumise 9:0 spurdiga, aga võitjas enam kordagi kahtlust polnud.

Mikk Jurkatamm viskas üleplatsimehena 24 punkti ning võttis neli lauapalli. Carlos Jürgensi arvele jäi 14 punkti ja viis lauapalli. Sverre Aav lisas kaheksa, Ilver seitse ning Taavi Jurkatamm ja Johannes Kirsipuu tõid kuus silma.

Soome poolel kogusid kahekohalise punktiarvuni neli pallurit: Jacob Grandison (19 p), Federiko Federiko (16 p), Ville Tahvanainen (13 p) ning Thomas Tumba (11 p).

Järgmisel nädalal ehk 27. juunil võõrustab Eesti koondis Kalevi Spordihallis Filipiinide meeskonda ning 29. juunil soomlaste „Rising Stars“ meeskonda. Needki mängud saavad olema otsepildis jälgitavad Delfi Kogupaketi tellijatele.

ENNE MÄNGU:

Eilse mängu Lätile kaotas Jukka Toijala juhendatav Eesti koondis 17 punktiga 52 : 69.

Eestlased olid suures hädas visketabavusega, mis oli kõigest 26,2% (kahesed 35,1% ja kolmesed 12,5%). Lauavõitluse kaotas Eesti 33 : 39. Mängu resultatiivseim oli Mikk Jurkatamm 22 punktiga, 6 punkti said kirja nii Carlos Jürgens, Kaspar Suurorg kui Peter Carey.

Turniiri avapäeval, esmaspäeval kaotas Läti noor meeskond Soomele 66 : 79.

Rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala rääkis kontrollmängude eel, et tegemist on vajalike mängudega: „Praeguse koondise põhivennad on 2002. aastal sündinud, kes mullu olid tublid ja pääsesid U20 koondisega A-divisjoni. Nad saavad meie süsteemiga tuttavaks. See on tulevikku silmas pidades ülimalt olulise väärtusega.“

Juba järgmisel nädalal ehk 27. juunil võõrustab Eesti koondis Kalevi Spordihallis Filipiinide meeskonda ning 29. juunil soomlaste „Rising Stars“ meeskonda. Needki mängud saavad olema otsepildis jälgitavad Delfi Kogupaketi tellijatele.