Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks. Lisaks olümpiaalade individuaalsportlastele on Team Estonia nimekirjas ka olümpiaprogrammis olevate pallimängualade täiskasvanute- ja noortekoondised ning 5 mitteolümpiaala (autosport, karate, male, mootorrattasport ja orienteerumine).

Team Estonia koordinaator Raido Mitti sõnul on väga oluline tunnustada maailma tipus olevaid sportlasi, kes tõstavad ala populaarsust ning hoiavad Eesti sporti maailmakaardil. Otsusele aitas kaasa ka nende alade konkurentsitihedus. Tattar on discgolfi maailmameister, Petrov snuukri Euroopa meister ning Grabe sai äsja 10-palli MM-il viienda koha.

„Siiski ei saa me täna kaasata Team Estoniasse discgolfi ja piljardit kui mitteolümpiaalasid, sest mõlemal alal on veel arenguruumi, näiteks treenerite koolitamisel ja ala kandepinna suurendamisel. Tattar, Petrov ja Grabe saavad Team Estonia nimekirja kuuludes edaspidi kasutada tugiteenuseid ning võimaluse taotleda alates järgmisest hooajast ettevalmistustoetust,“ ütles Mitt.

EOK tippspordikomisjoni kuuluvad Erich Teigamägi, Ago Markvardt, Aivo Normak, Eveli Saue, Jaan Kirsipuu, Jaan Talts, Priit Ilver, Tõnu Tõniste.