Rune võidunumbrid 23-aastase Cerundolo vastu olid 7 : 6, 3 : 6, 6 : 4, 1 : 6, 7 : 6. Matš kestis neli tundi ja kolm minutit.

Kohtumise otsustav sett kujunes tõeliseks thrilleriks. Mõlemad tennisistid hoidsid enda pallingut kuni seisuni 4 : 4, seejuures oli Cerundulol kasutada 4 : 3 eduseisus kolm järjestikust murdepalli. Järgnevas geimis suutis Rune argentiinlase servi murda, kuid matši võidule pallides loovutas ka taanlane enda pallingugeimi. Mängu saatus selgus ülimalt põnevas otsustava seti kiires lõppmängus, mille kallutas enda poole Rune 10 : 7.

Rune servis kohtumise jooksul kaheksa ässa ja tegi 11 topeltviga, Cerundolo saldosse kogunes viis ässa ja kuus topeltviga. Taanlase esimene serv õnnestus 59%-liselt ja ta võitis 66% esimeselt servilt mängitud punktidest, Cerundolo vastavad näitajad olid 66% ja 67%. Murdepall realiseeris Rune 50%-liselt (4/8) ja Cerundolo 35%-liselt (7/20). Taanlane lõi kohtumise jooksul 48 äralööki ja tegi 73 lihtviga, Cerundolo vastavad numbrid olid 50 ja 53.

„Ma sain valusa kaotuse Austraalia lahtistel, kus ma olin sarnases olukorras,“ rääkis Rune väljakul tehtud intervjuus. „Ma servisin matši võidu nimel ja kaotasin selle geimi. Ma ütlesin endale otsustava seti kiire lõppmängu alguses, et ürita lihtsalt lõõgastuda ja tennist nautida.“

„Sellised hetked jäävad teiega igaveseks, olenemata sellest, kas võidate või kaotate. Tuleb lihtsalt nautida ja endast parim anda.“

Rune kohtub enda elu teises suure slämmi turniiri veerandfinaalis norralase Casper Ruudiga (ATP 4.), kes võitis kaheksandikfinaalis Tšiili tennisisti Nicholas Jarryt (ATP 35.) 7 : 6, 7 : 5, 7 : 5.