Saksamaa 2. Bundesligast pääsevad otse kõrgemale kaks parimat meeskonda, pühapäevase viimase vooru eel oli tõusu kindlustanud Darmstadtil 67, Heidenheimil 64 ja Hamburgil 63 silma. Hamburg alistas Jean-Luc Dompé kolmanda minuti väravast võõrsil 1 : 0 Sandhauseni. Kuna samal ajal toimunud matšis oli Heidenheim 90. minutil Regensburgi vastu 1 : 2 taga, siis jooksid Hamburgi fännid murule edasipääsu tähistama.

Kuid siis hakkas teises mängus juhtuma... Kohtumise teisel lisaminutil viigistas Heidenheim Jan-Niklas Beste penaltist ja kaheksandal (!) lisaminutil skooris Tim Kleindienst. Nii tõusis Heidenheim Hamburgist mööda. Hamburgi õnnelike fännide näod täitusid mõnekümne sekundi vältel pettumusega.

Hamburgil on siiski veel üks õlekõrs, sest nad peavad üleminekumänge Bundesligas 16. koha saanud Stuttgartiga. Karol Metsa koduklubi St. Pauli sai esiliigas 58. punktiga viienda koha.