Kaheksa osaleja seas võttis 18-aastane eestlanna algkõrguseks 1.81. Karjääri parimal võistlusel 1.96 ületanud Bruus kahjuks kolmel katsel algkõrgusest üle ei saanud, sama saatus tabas kohalikku sportlast Rhizlane Sibat. Võistluse võitis ukrainlanna Jaroslava Mahutšihh, kes ületas maailma hooaja tippmarki ja Rabati võistluse rekordit tähistava 2.01. Teine oli võitja kaasmaalane Irõna Heraštšenko (1.91) ning kolmandat kohta jagasid Kasahstani kõrgushüppaja Nadežda Dubovitskaja ja Serbia täht Angelina Topic (mõlemad 1.87).

Pühapäeval püstitati veel kaks maailma hooaja tippmarki ja Rabati võistluse rekordit. Meeste 3000 meetri takistusjooksus sai sellega hakkama isikliku tippmargi 7.56,68 kirja saanud valitsev olümpiavõitja Soufiane El Bakkali ja naiste 1500 meetri jooksus Etioopia atleet Gudaf Tsegay (3.54,03). Sealjuures El Bakkali distantsi esimeses pooles edestas ka maailmarekordi graafikut.

Kettaheite võitis Gerd Kanteri sloveenist õpilane Kristjan Ceh, kes sai kirja 70.32. Sealjuures Ceh oli väga stabiilne ja lausa viis tema heidet oli pikemad kui 69 meetrit. Teise koha sai rootslane Daniel Stahl (69.21) ja kolmanda leedukas Andrius Gudzius (66.04).

Meeste 100 meetri jooksu võitis valitsev maailmameister Fred Kerley ajaga 9.94. Ameeriklase järel sai teise loha Akani Simbine (9.99) ja kolmanda Ferdinand Omanyala (10.05).

Järgmine teemantliiga etapp toimub sel nädalavahetusel Itaalias, kokku on kavas 14 osavõistlust.