USA ja Läti pronksikohtumise esimene kolmandik pakkus verd, vägivalda, rohkelt karistusminuteid ja neli väravat. Lätlased läksid Roberts Bukartsi ja Janis Jaksi tabamustest kahel korral juhtima, kuid mõlemal juhul vastas ameeriklaste poolelt turniiri parim punktimasin Rocco Grimaldi.

Alates teise kolmandiku alguses hakkasid kohtumise kulgu selgelt kontrollima ameeriklased, kuid hiljem turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Arturs Silovsi suutsid nad üle mängida alles kolmanda kolmandiku keskel, kui värava esiselt saatis litri võrku Matt Coronato. Kuid lõunanaabreid see tabamus ei murdnud. Lätlased jõudsid Tampere jäähallis viis ja pool minutit enne normaalaja lõppu viigini, kui Kristians Rubinsi kaugvise läks ameeriklase rikošetist kollkipri Casey DeSmithi selja taha.

Edasine mäng oli väga lahtine. Poolteist minutit enne normaalaja lõppu raksatas ameeriklase vise posti, päris viimastel sekunditel pääses väravavahiga silmitsi lätlane Rodrigo Ābols, kuid tema löögi tõrjus väravavaht. Nii päädis kohtumise normaalaeg 3 : 3 viigiga. Lisaaega oli mängitud poolteist minutit, kui värava esisel sai litri Kristians Rubins, kes saatis selle ristnurka!

Lätlased teenis sellega jäähoki MM-idelt ajaloo esimesed medalid! Sealjuures kahe tabamusega õhtu kangelaks tõusnud Rubinsil polnud eelnevalt turniirilt kirjas ühtegi resultatiivsuspunkti.

Saksamaa pidas finaalis vastu kaks kolmandikku

Kullamängus sai paremini minema poolfinaalis 4 : 3 alistanud Saksamaa, sest avakolmandiku kaheksandal minutil lipsas John Peterkale pealevise Kanada väravavahi Samuel Montembeaulti käe alt sisse. Kuid eduseis püsis vähem kui kolm minutit, sest Samuel Blais lahendas edukalt vahtralehemaalaste kiirrünnaku.

Teine kolmandik kulges sarnase stsenaariumiga. 34. minutil viis Daniel Fischbuch Saksamaa 2 : 1 ette, kuid vähem kui nelja minuti pärast kasutas Kanada oma esimese arvulise ülekaalu külmavereliselt ära. Värava sai kirja kaaslase passi lati alla suunanud Lawson Crouse.

Otsustaval kolmandikul hakkas Kanada mängima väga sirgjooneliselt ning nad said mängu üle kontrolli. Kui kellal oli 44.51 keeras Cody Class värava tagant värava ette ning peale susimist sai litri Samuel Blais, kes saatis selle kindlalt võrku. Igapäevaselt St. Louis Bluesi esindav Blais lõi oma õhtu teise ning Kanada oli peal 3 : 2. Kaheksa minutit enne normaalaja lõppu pääsesid litrikaotuse järel kanadalased kolm ühe vastu rünnakule, mille Tyler Toffoli lahendas ise kindlalt ära. Sellega oli mäng ka tehtud.

Lõpuminuteil võtsid sakslased välja ka väravavahi, 5 : 2 lõppseisu viimistles mänguvahendi valveta võrku visanud Scott Laughton. Kanada võitis sellega ajaloo 28. MM-tiitli. Sealjuures on nad viimasel kaheksal MM-il vaid korra finaalist eemale jäänud.