Jooksupäeva üks oodatuim start oli Atla 10 km distantsil, kus Tiidrek Nurme üritas püstitada uut Eesti rekordit. Ilmaolud olid hommikust peale pakkunud nii tuult kui päikest. Lõpuks jäi rekordist puudu 14 sekundit ja Nurme finišeeris ajaga 29.18.

Tempot aitas Nurmel teha Gachoka Kagimbi Solomon, kes lõpetas teisena ajaga 29.27. Konkurentsi oli tulnud pakkuma Karel Hussar, kelle kolmanda koha aeg oli 31.35. Naistest jõudsid poodiumile Helen Bell, Pille Hinn ja Liis-Greete Arro vastavalt 35.21, 35.39 ja 37.04.

Päev algas jooksupäeva kõige pikemate distantsidega. Capital Mill maratonil jooksis parima aja meestest Aleksandr Kuleshov 2.37.11 ja naiste seas kuulus esikoht Siiri Piltile ajaga 3.43.46. Harvikeri poolmaratonil oli naiste võitja Kaisa Kukk ajaga 1.23.22 ja meeste võitja Roman Fosti tulemusega 1.09.36.

Pae Farmer 5km noortejooksu võitis Rapla jooksuklubist Kalev Hõlpus ajaga 16.37 ning tüdrukutest Meri-Lill Plagnaud ajaga 19.25. Hulgaliselt jooksusõpru võttis osa ka rahvadistantsist.

Kokku osales Rapla Selveri Suurjooksul sellel aastal põhidistantsidel üle 900 jooksusõbra ning Mamma lastejooksudel ligikaudu 700 last.

Lisaks on toimumas virtuaaljooksud kuni juunikuu lõpuni. Sobiv distants on võimalik igalühel läbida endale valitud ajal endale sobivas kohas.