Kahe olulise koondisematši vahel peeti kahe võrkpallilegendi Kert Toobali ja Rait Rikbergi lahkumismäng. Delfi TV teeb kohtumisest otseülekande, mida saab vaadata siit. Otseülekanne oli nähtav Delfi Kogupaketi tellijatele.

***

Eesti naiskond kuulub Hõbeliigas A-alagruppi koos Põhja-Makedoonia, Läti ja Austriaga. Eestlannade jaoks algas kodune mäng Läti vastu keeruliselt, kui avageim kaotati 20:25. Teist geimi alustasid eestlannad hoopis paremini ning kiirelt mindi ette 8:3. Eestlannad said kätte kümnepunktilise edu (21:11), millele lätlannad vastasid omakorda spurdiga ja jõudsid viie punkti kaugusele (18:23). Edu siiski Eesti käest ei andnud ning teine geim võideti 25:21. Kolmandas geimis jätkasid peatreener Alessandro Orefice hoolealused edukalt ja võitsid selle 25:16. Tasavägine neljas geim kuulus 950-pealise kodupubliku rõõmuks Eestile 25:21.

Eestlannade resultatiivseimana tõi Kertu Laak 23 punkti (+16). Kristiine Miilen lisas 14 (+8) silma. Liis Kullerkann ning Silvia Pertens tõid 11 punkti. Läti poolelt vastas Paula Nikola Nerciporuka 17 silma (+14). Marta Kameija Levinska panustas 15 silma (+6).

31. mail kohtub Eesti naiskond Tartus Austriaga, kes täna õhtul läheb vastamisi Põhja-Makedooniaga.

Eesti meeskond kuulub Kuldliigas C-alagruppi Soome, Tšehhi ja Slovakkiaga. Avamängus võtsid soomlased kindla võidu, loovutades geimides Eestile vastavalt 17, 16 ja 15 punkti. Just geimi teised pooled vajusid Eestil ära. Teises geimis tegi Soome 12:12 seisult 7:0 spurdi, kolmandas geimis said eestlased 13:13 seisult vaid kaks punkti.

Eesti poolelt oli resultatiivseim Karli Allik 12 punktiga (+3). Markus Uuskari lisas kaheksa punkti (+4). Soomlastest panustas Antti Ronkainen võitu 17 punkti (+13), Niko Suihkonen lisas 13 silma (+11).

Eesti jätkab Kuldliigaga 31. mail, kui Tartus võõrustatakse Slovakkiat. Slovakkia jäi tänases matšis 1:3 alla Tšehhile.