Tänase 193,1 km pikkuse Tallinn-Tartu etapi eel ootasid enamus meeskondadest küljetuult ja närvilist sõitu, kuid lõpuks Tartusse jõudis siiski päris suur grupp ning võitja sai välja selgitatud alles Lossi tänava tõusul.

Etapivõitja Fortin ütles peale finišit, et on enda ja meeskonna sooritusega väga rahul: „Küljetuult oli palju ning sõit oli närviline, kuid mina proovisin hoida ennast varjus ja ees mitte väga palju tööd teha.“

Ka rohelise särgi enda selga saanud Fortin lisas: „Tulin lõputõusule peale heal positsioonil ning sealt edasi oli ainult vaja tugevasti vändata.“

Fortini meeskonnakaaslane ja lõpuks kolmandaks tulnud Roy Eefting võitis mõlemad mäefinišid ja kannab homsel etapil punast särki.

„Homse etapi plaan on see, et läheme kindlasti kollast särki kaitsma,“ lisas etapijärgse intervjuu lõpus Fortin.

Esimesel etapil teise koha saanud Markus Pajur tundis ennast etapi esimeses pooles kehvast: „Paar korda jäin tegelikult üldse tagumisse gruppi, aga minu õnneks jooksid grupid alati kokku ja lõpupoole oli tunne palju parem. Finišitõusule ei tulnud ma tegelikult ideaalsel positioonil, kuid lõpuga sain päris paljudest mööda.“

Pärast tänast etappi on ka üldarvestuse poodiumil sama järjestus nagu etapil ehk: liider Filippo Fortin, teisel kohal on Pajur ning kolmas Eefting.

Valge ehk parima noorratturi särgi sai enda selga leedukas Rokas Adomaitis(Tartu2024) ning parim meeskond oli Maloja Pushbikers.

Tänaseid tulemusi näeb SIIT.

Homne programm algab Ladies Tour of Estoniaga (104,2 km) ning seejärel sõidetakse Tour of Estonia teine ja viimane etapp ehk Tartu GP (164,8 km).

Pühapäeval toimub 42. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos pea 3000 harrastajat. Valikus on 128, 60 ja 27 km distantsid.