Esimest korda maailmameistrivõistlustel nelja hulka jõudnud Läti meeskond kohtub poolfinaalis Kanadaga, kes võitis täna Tamperes Soomet 4 : 1.

Teise finalisti selgitavad USA ja Saksamaa.

Saksamaa üllatas Šveitsi

A-alagrupi täiseduga läbinud USA saavutas veerandfinaalis Tšehhi vastu kindla 3 : 0 võidu, visates igal kolmandikul ühe värava.

Ameeriklaste skoori avas 12. minutil Matt Coronato. Teise kolmandiku keskel tegi Nick Perbix seisuks 2 : 0 ja lõppskoori vormistas 49. minutil Cutter Gauthier.

Saksamaa, kes oli A-grupist viimasena edasi pääsenud, üllatas teises veerandfinaalis Šveitsi 3 : 1 võiduga.

Sakslased asusid juhtima seitsmendal minutil, kui kaugviske saatis võrku Maximilian Kastner. Šveits tõi viigi tabloole teise kolmandiku alguses, kui juba 47. sekundil saatis litri väravasse Jonas Siegenthaler.

Mängu saatuse otsustasid sakslased teise perioodi kahe viimase minutiga, kui esmalt viskas värava John-Jason Peterka, nii et seisuks jäi 2 : 1, ja kõigest pool minutit hiljem tegi Nico Sturm arvulisest vähemusest seisuks 3 : 1.

B-grupi võitnud Šveits surus viimasel kolmandikul, ent sakslaste väravavahti Mathias Niederbergerit neil üle mängida ei õnnestunud.

Juba viienda järjestikuse võidu saanud Saksamaa kohtub poolfinaalis USA-ga.

Kanada võitis kolmandas veerandfinaalis Soomet kindlalt 4 : 1. Kanadalaste väravad viskasid Jack Quinn, Samuel Blais, Michael Carcone ja Tyler Toffoli. Soome ainsa värava viskas 57. minutil Teemu Hartikainen, kui seis oli juba 0 : 3.

Läti lõhkas viimases veerandfinaalmängus tõelise üllatuspommi, kui alistas suurfavoriidi Rootsi 3 : 1.

Lätlased avasid skoori 13. minutil, kui Dans Locmelis jõudis Rootsi värava ees esimesena lahtise litrini ja saatis selle võrku.

Rootsi suutis viigistada teise kolmandiku keskel, kui Timothy Liljegrenile jäeti liiga palju vaba ruumi ja ta sai saata litri täpse viskega värava ristnurka.

Lätlased pääsesid uuesti juhtima 46. minutil Miks Indrašise väravast ja 54. minutil tegi Jānis Jaks arvulises ülekaalus mängides seisuks juba 3 : 1. Rootsi enam mängu päästa ei suutnudki.