Miami juhtis esimese veerandi järel 29:23 ja kuuepunktiline edu oli ka esimese poolaja lõpuks (56:50), aga kolmandal perioodil tuli Boston järgi ja läks ka ette. Kolmas veerand kuulus külalistele 38:23 ja neljas 28:20.

45 kolmepunktiviskest 18 tabanud Bostoni resultatiivseim oli 33 punkti, 11 lauapalli ja 7 korvisööduga Jayson Tatum, vastavalt 17 ja 16 punkti lisasid Jaylen Brown ja Derrick White. Miami liider Jimmy Butler viskas 29 punkti ja võttis 9 lauapalli.

Butleri hinnangul ei tasu veel karta, et Celtics võiks hellitada suuri lootusi saada esimeseks NBA võistkonnaks, kes suudab play-off'is 0:3 kaotusseisust välja tulla.

„Vastupidi, see annab meile hoogu juurde. Teame, et peame mängima suurema energiaga. Tuleb mängida nagu selg vastu seina. Oleme kogu hooaja jooksul paremad olnud, kui oleme pidanud asju enda moodi tegema,“ rääkis Butler pressikonverentsil.

Viies mäng peetakse reede varahommikul Bostonis. Paari võitja läheb finaalis kokku Denver Nuggetsiga.