„Korvpall on palli korvi viskamise mäng. Eelmine mäng oli Pärnul parem tabavus, täna meil. Asjad on väikestes asjad kinni,“ tõdes Viimsi peatreener Valdo Lips kohtumise järel. „Täna kannatasime rünnakul ja otsisime omi kohti.“

Veerandfinaalis 3 : 2 Rapla Avis Utilitase alistanud ja seejärel 2 : 3 Tartu Ülikool Maks & Mooritsile kaotanud Pärnu Sadam polnud kohamängudes kuigi hästi koduväljakueelist ära ei kasutanud – eelnevast viiest Pärnu Spordihallis toimunud matšist võitsid nad vaid kaks.

Suvepealinlased alustasid kolmapäeval kohalikus spordihallis isuga, sest avaveerandi keskpaigas olid nad 843 pealvaataja ees peal 11 : 7. Kuid siis sai Viimsi/Sportland ameeriklase Malik Toppini vedamisel hoo üles ja kümne minuti järel olid võõrustajad jäänud 19 : 21 kaotusseisu.

Väikese mõttepausi järel sopsas Viimsi kiirelt kolm järjestikust kaugviset ja teise neljandiku keskpaigas olid Gert Kullamäe hoolealused esmakordselt taga kahekohalise punktisummaga. Samas taktis jätkus matš edasi.

Koos avapoolaja lõpusireeniga sopsas kauge kolmese Viimsi tagamängija Devin Harris, mistap läks ta koos kaaslastega riietusruumi 54 : 36 eduseisust. Sealjuures külalised tabasid esimese 20 minuti jooksul platsilt viskeid 60%, muuhulgas tabasid nad 11-st kaugviskest kuus.

Edu tõi distsipliin

„Kolmandad veerandajad on meil olnud häda ja viletsus. Keskendusime sellele, et nad ei saaks lihtsaid korve. Muud polnud,“ meenutas vaheajal räägitut Lips, kelle sõnul aitas kohtumise võidusadamasse tüürida distsipliin.

41 päeva jooksul 14 kohtumise pidanud Pärnu jõudis kolmandal veerandajal parimal juhul tosina silma kaugusele, kuid järgmistel minutitel lahendas Viimsi osavalt korvi alt paar olukorda ning vahe hakkas taas kärisema. Otsustava kümne minuti eel oli tablool külaliste edu 73 : 53.

Pinget enam mängu ei tulnudki ning Viimsi võitis kohtumise 95 : 72. Külaliste poolel säras Siim-Markus Post, kelle arvele jäi 21 punkti, neli lauapalli ja üheksa korvisöötu. Harris ja Toppin toetasid teda 19 silmaga. Suvepealinlaste parimatena tõid Mihkel Kirves ja Robert Valge mõlemad 11 punkti.

Seeria otsustav mäng algab reedel kell 19.30 Viimsi Forus Spordikeskuses.