Kanadalased asusid Tšehhi vastu avakolmandiku lõpus Peyton Krebsi väravast juhtima, kuid kohe teise perioodi avaminutitel Martin Kaut viigistas. Otsustava kolmandiku alguses viskas Tyler Myers Kanada teise värava, lõppseisu vormistas lõpuminutil Lawson Crouse, kui Tšehhi oli oma väravavahi vahetanud väljakumängija vastu.

Kanada kogus B-alagrupis 15 punkti ja sai Šveitsi (18) järel teise koha.

Läti üllatas täiseduga Šveitsi

Neljas selle grupi veerandfinalist selgus õhtusest mängust Läti (11) ja Šveitsi vahel. Lätlased vajasid vähemalt viigipunkti, et Slovakkia (11) asemel play-offi jõuda.

Läti asus väravateta lõppenud avakolmandiku järel Ralfs Freibergs ja Rodrigo Ābolsi väravatest 2:1 juhtima, kuid otsustava perioodi keskel vastas Šveits kahe väravaga. Läti päästva 3:3 viigivärava viskas nende kapten Kaspars Daugaviņš viis minutit enne normaalaja lõppu.

Mäng läks lisaajale ja seal võttis Läti tänu Rudolfs Balcersi väravale 4:3 võidu.

Seega lõpetas Läti alagrupiturniiri kolmandana ja Tšehhi neljandana. Lätlaste vastaseks on veerandfinaalis Rootsi ja Tšehhil USA.

Viimati mängis Läti MMil veerandfinaalis viis aastat tagasi.

USA meeskond alistas täna Rootsi lisaajal 4:3 ja lõpetas alagrupiturniiri täiseduga. Rootslased suutsid seejuures normaalaja viimase viie minutiga välja tulla 1:3 kaotusseisust, kuid lisaaja teisel minutil tõi Dylan Samberg ikkagi ameeriklastele võidu.

USA võitis alagrupi 20 punktiga, teise koha sai Rootsi (18), kolmandana lõpetas Soome (16), kes alistas täna Taani 7:1. Viimasena pääses edasi Saksamaa (12).