Lakers alustas kohtumist selgelt paremini ning pärast 34:28 võidetud avaveerandaega mindi poolajapausile juba võõrustajate 73:58 juhtimisel. Kolmandal veerandajal aga Lakersi mäng lagunes ja enne otsustavat neljandikku haaras Nuggets 94:89 eduseisu.

Kuigi neljandal veerandajal jõudis Lakers veel mitmel korral viigini, siis viimastel rünnakul enam palli sisse ei saadud, mis tähendas, et Nuggetsile tõi võidu Nikola Jokici korv 50 sekundit enne kohtumise lõppu.

Jokic kogus võitjate parimana 30 punkti, 14 lauapalli ja 13 resultatiivset söötu. Jamal Murray lisas 25 ja Aaron Gordon 22 punkti. Lakersi poolelt säras LeBron James 40 punkti, kümne lauapalli ja üheksa korvisööduga. Anthony Davis toetas teda 21 silma ja 14 lauapalliga.

Ajalugu teinud Nuggets jõudis alles esimest korda NBA finaali. Teises poolfinaalis on Miami Heat võitnud Boston Celticsi vastu seni kõik kolm kohtumist.