Tartus 2057 pealtvaataja ees peetud kohtumist alustas paremini Kalev. Külalised pääsesid esimese kolme minutiga 10:2 juhtima ja võitsid avaveerandi 24:17. Kalevlased tabasid viskeid mängust lausa 62%-ga (sh kolmesed 4/8). Kaks kaugviset korvi saatnud Artur Konontšuki arvel oli 10 punkti.

Teisel veerandil Kalevi hea hoog jätkus ja nad juhtisid seitsmendaks minutiks juba 50:30. Poolajapausiks oli seis 55:35. Konontšuk oli jõudnud 19 punktini. Kui Kalevi visketabavus mängust oli 58%, siis Tartul vaid 35%.

Kolmandat perioodi alustas kodumeeskond 8:0 spurdiga ja jõudis korraks ka kaheksa punkti kaugusele (58:66). Veerandi lõpp kuulus aga Kalevile ja otsustava neljandiku alguseks juhtisid nad 72:58.

Neljanda veerandi kahe esimese minutiga vähendas Tartu vahe 9-punktiliseks (68:77). Perioodi keskel sai Tomas Pavelka viienda vea ning kolm minutit enne sireeni oli Kalevi edu kasvanud juba 90:71-le. Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 90:73.

Konontšuk oli 23 punktiga Kalevi resultatiivseim. Kregor Hermet tõi 17 ja Oleksandr Kovliar 15 punkti.

Tartu poolel oli hoos Jitaurious Gordon, kelle arvele kogunes 30 minutiga 25 punkti ja seitse resultatiivset söötu. Andrii Voinalovych tõi 13 punkti.

Kolme võiduni peetava finaalseeria avakohtumise oli Kalev võitnud kodus 71:65.

Seeria kolmas kohtumine on kavas 27. mail Tallinnas. Kui vaja, siis peetakse neljas kohtumine 29. mail Tartus ja otsustav viies mäng kaks päeva hiljem taas pealinnas.