Tasavägiselt alanud kohtumise avaveerandaja võitsid külalised 14:13, kuid poolajapausile mindi Viimsi 35:34 juhtimisel. Punkt-punktis mäng kestis kuni viimase veerandaja keskpaigani, mil Pärnu haaras 10:2 vahespurdi toel 71:61 eduseisu.

Kuigi Viimsi jõudis veel kaks minutit enne lõppu nelja punkti kaugusele, siis enamaks nad võimelised polnud ja Pärnu teenis 80:71 võidu. Viimasel minutil saadeti väljakult minema ka Viimsi tagamängija Egert Haller, kes polnud üldse rahul, et kohtunikud talle rünnakul vea määrasid.

Võitjate parimana kogus Isaiah Hart 27 punkti ja üheksa lauapalli. Mihkel Kirves viskas 15 punkti ja noppis üheksa lauapalli ning Robert Valge lisas 15 silma.

Viimsi resultatiivseimana tõi Ronalds Zakis 14 punkti. Malik Toppin, Karl Johan Lips ja Devins Harris said kõik kirja 12 silma. Toppin ja Lips noppisid lisaks veel vastavalt kümme ja üheksa lauapalli. Siim-Markus Posti arvele jäi 11 punkti ja üheksa korvisöötu.

Seeria avamängu Viimsis võitis Pärnu lisaajal 87:86. Teises kohtumises Pärnus oli parem Viimsi meeskond 82:78.

Pronksiseeria mängitakse kolme võiduni. Neljas mäng peetakse Pärnus 24. mail ja vajadusel viies matš Viimsis 26. mail.