Suurema osa kohtumisest hoidis eduseisu Olympiacos. Esimese veerandi järel juhiti 24:17, aga poolajapausiks võitles Real välja 45:45 viigi. Kolmanda veerandiga läks Olympiacos taas ette (63:59) ja viimase kahe minuti eel oli seis nende kasuks 78:72. Seejärel tabas Sergio Rodriguez kahepunktiviske ja pärast mõlema tiimi ebaõnnestunud rünnakuid ka kolmese.

Seisul 78:77 ja 21 sekundit enne lõppu jõudis pall Olympiacose tsentrile Moustapha Fallile, kes proovis õnne nelja meetri kauguselt, aga eksis. Real mängis oma rünnaku 35-aastase kapteni Sergio Llulli peale. Seni nulli peal olnud Llull leidis endale viielt meetrilt mugava koha, mis siis, et vastas oli 218 cm pikkune Fall ja saatis palli kõrge kaarega korvi.

Llulli vise:

Olympiacosele jäi rünnakuks 3,2 sekundit. Otsustamine jäeti Kostas Sloukase õlule, aga kogenud kreeklane ei suutnud keskpositsiooniviset tabada.

36-aastane Sergio Rodriguez kerkis 15 punktiga Reali resultatiivseimaks, lisaks andis ta 9 korvisöötu. Final Fouri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Walter Tavarese arvele jäi 13 punkti ja 10 lauapalli, 12 punkti lisas Mario Hezonja ja 11 punkti Fabien Causeur.

Olympiacost vedasid 29 punktiga Sasha Vezenkov, 21 punktiga Isaiah Canaan ja 14 punktiga Shaquielle McKissic. Viimasel viskel eksinud Kostas Sloukas tabas väljakult seitsmest viskest vaid kaks ja kolmest vabaviskest ühe.

Finaali tipphetked:

Real on Euroopa parimaks korvpalliklubiks kroonitud nüüd 11 korral. Kaheksa võitu tulid 20. sajandil, lähemas ajaloos triumfeeriti Euroliigas veel 2015. ja 2018. aastal.

Olympiacose kontos on kolm Euroliiga tiitlit. Esmalt võideti 1997. aastal, ülejäänud tiitlid tulid 2012. ja 2013. aastal.

Olympiacos ja Real on koos tänasega Euroliiga finaalis kohtunud neljal korral. 1995. aastal jäi tulemusega 73:61 peale Real, 2013. aastal tulemusega 100:88 Olympiacos ja 2015. aastal 78:59 Real. Ja täna taas Real, seega on seis 3:1.

Blogi:

Kolmanda koha matšis võitis Monaco Barcelonat 78:66. Monaco domineeris kogu kohtumist. Esimese poolaja järel oldi ees 44:28 ja neljandal veerandil läks vahe kohati üle 20 punkti.

Monaco kasuks viskasid Matthew Strazel 14 ning Alpha Diallo ja Elie Okobo 10 punkti. Barcelona resultatiivseim oli Nikola Mirotic 15 punktiga, ülejäänud mängijad kahekohalise punktiarvuni ei jõudnud.

Monaco mängis Euroliigas alles teist hooaega. Eelmisel aastal jõuti veerandfinaali, nüüd lisandus esimene n-ö poodiuimikoht. Barcelona jõudis küll kolmandat korda järjest finaalturniirile, aga seal on tulemused aina kehvemaks läinud: 2021. aastal saadi teine, 2022. aastal kolmas ja tänavu neljas koht.