Läti mänguvankrit vedas Rodrigo Abols, kelle arvele jäi kaks väravat ja üks söödupunkt. Rudolfs Balcersi kontole läks kolm resultatiivset söötu.

Läti koondis alustas kodust MM-i 0:6 kaotusega Kanadale. Seejärel jäädi 1:2 alla Slovakkiale. Järgnevalt alistati aga lisaaja järel Tšehhi 4:3. Edasi mängiti Norra üle 2:1, Sloveenia alistati 3:2 ja nüüd Kasahstan 7:0.

Alagrupiturniiri viimases kohtumises läheb Läti teisipäeval vastamisi Šveitsiga.

Läti on praeguse seisuga väga lähedal pääsemaks veerandfinaali. Varasemalt on seda suudetud ainult viiel korral. 1997., 2004. ja 2009. aastal teenis Läti seitsmenda koha. 2000. ja 2018. aastal saadi kirja kaheksas koht.

Praegu võib Läti edasipääsu nurjata veel ainult Slovakkia, kellel on mängida Sloveenia ja Norraga. Võrdsete punktide korral hakatakse vaatama omavahelise kohtumise tulemust. Siin on eelis Slovakkial, kes suutis Läti 2:1 üle mängida.

B-alagrupi tabeliseis:

1. Šveits 15 punkti/5 mängu, 2. Tšehhi 13/5, 3. Kanada 11/5, 4. Läti 11/6, 5. Slovakkia 5/5, 6. Kasahstan 4/6, 7. Norra 4/5, 8. Sloveenia 0/5.

Šveits, Tšehhi ja Kanada on B-alagrupist taganud pääsu veerandfinaali. A-alagrupist on edasipääsu kindlustanud USA, Rootsi ja Soome.

A-alagrupi tabeliseis:

1. USA 15 punkti/5 mängu, 2. Rootsi 14/5, 3. Soome 13/6, 4. Taani 8/5, 5. Saksamaa 6/5, 6. Prantsusmaa 4/5, 7. Ungari 2/5, 8. Austria 1/6.