Vaata suurt fotogaleriid!

Täna Tallinna Lauluväljakul imekena kevadilmaga juba kolmekümne kuuendat korda toimunud LHV Maijooksu võitis teist aastat järjest Laura Maasik Nõmme Kergejõustikuklubist, kes läbis seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kolme sekundiga. Teiseks tuli Tartu Ülikooli Spordiklubi jooksja varasem viiekordne Maijooksu võitja Jekaterina Patjuk (aeg 23.38) ja kolmandaks Liis-Grete Arro jooksugrupist Kuldne Tervis (24.12).

Teistkordselt kavas olnud Rimi Tütarlastejooksul kaitses samuti esikohta 16-aastane Karmel Jano Rapla Jooksuklubist, talle järgnesid Õnne Täht klubist 24-7 Fitness ja vaid 12-aastane tulevikutegija Marit Tarm.

LHV Maijooksu raames sai täna Tallinna Lauluväljakul aega veeta suurel tervisemessil ja lustaka programmiga meestehoius. Laulukaare ees toimusid Limpa lastejooksud erinevas vanuses lastele. Liikumisrõõmu täis päev kulmineerus suure kevadkontserdiga, kus esines Karl-Erik Taukar Band.

Maijooksul oli esindatud üle paarisaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima osalejaskonnaga ettevõtte karika võitis Põhja-Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas 297 liikumisest lugupidava töötajaga. Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai erinevates formaatides osa rohkem kui kolmteist tuhat liikumisharrastajat.

Mai-nimelisi osavõtjaid oli täna stardis üheksa, 22 osalejat tähistasid LHV Maijooksul oma sünnipäeva, eakaim osaleja oli 1936. aastal sündinud Lilja ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kümme.

Maijooksul oli osavõtjaid kõigist Eesti maakondadest ning väliskülalisi oli kohal koguni 17 riigist. Esindatud olid: Ameerika Ühendriigid, Gruusia, Hispaania, Kanada, Leedu, Lõuna-Korea, Mehhiko, Nigeeria, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Suriname, Türgi, Ühendkuningriik, Ukraina ja Ungari.

Järgmine, järjekorras 37. LHV Maijooks toimub 18. mail 2024. aastal.