Külalised panid võidule aluse kolmandal veerandajal. Kui vaheajale mindi Celticsi üheksapunktilises ülekaalus, siis kolmanda veerandi keskel pääses Heat üle pika aja taas matši juhtima. Sealt hoo üles saanud Miami pallurid juhtisid veerandaja lõpuks juba 12 punktiga. Miami viskas 12 minutiga kokku 46 punkti Celticsi 25 vastu. Viimasel veerandil Celtics enam kordagi viigini ei jõudnud ning nii alustas Miami seeriat võidukalt.

Miami sangariks kerkis taas Jimmy Butler, kes viskas üleplatsimehena 35 punkti, jagas seitse resultatiivset söötu ja tegi koguni kuus vaheltlõiget. Bam Adebayo panustas võitu 20 silma.

Bostoni resultatiivseim oli Jayson Tatum 30 punktiga, Jaylen Browni arvele kogunes 22 silma. Kaksikduubli sai kirja Marcus Smart (13 p, 11 lp).

Seeria järgmine mäng toimub Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva. Läänekonverentsis on vastamisi Denver Nuggets ning Los Angeles Lakers, Nuggets juhib seeriat 1:0.