Esmaspäevastes esimestes mängudes läksid A-grupis vastamisi USA - Saksamaa ning B-grupis Slovakkia - Kanada.

Ameeriklased said Tamperes raske 3:2 võidu sakslaste üle. USA viis teise kolmandiku alguses juhtima Ronnie Attard. Viis minutit hiljem viigistas Samuel Soramies seisu ning teise perioodi viimasel minutil haaras Saksamaa Justin Schutzi tabamusest 2:1 juhtseisu.

Viimasel kolmandikul pani USA siiski paremuse maksma. Alustuseks viskas Sean Farrell seisuks 2:2, ameeriklastele tõi 5.10 enne normaalaja lõppu võidu Matt Coronato.

Samal ajal heitlesid Riias omavahel Kanada ja Slovakkia. Jake Neighbours viskas 8. minutil kanadalased juhtima, Peter Cehlarik viigistas 17. minutil seisu. Sellega avakolmandik lõppes ning normaalajal rohkem väravaid ei nähtud.

Ka lisaajal ei suutnud kumbki koondis vastast üle mängida ning nii läks kohtumine karistusvisetele. Seal jäi Kanada peale 3:2, kui kaheksandas voorus viskas otsustava värava Jack Quinn.

Täna õhtul kohtuvad A-grupis omavahel Soome ja Rootsi, B-grupis mängivad Tšehhi ja Läti.