Avamängus USA 4:1 paremust tunnistanud Soome läks Saksamaa vastu kohtumist tänu Joel Armia tabamusele juhtima, kuid Marcel Noebels viigistas enne esimese kolmandikku lõppu seisu.

Teise perioodi alguses viis Kai Wissmann omakorda sakslased 2:1 ette enne kui Sakkari Mannineni kaks kiiret väravat taastasid võõrustajate eduseisu. Viimasele kolmandikule mindi vastu aga ikkagi 3:3 seisul, sest täpne oli JJ Peterka. Soomlaste võiduvärava lõi seitse minutit enne lõpusireeni Mikko Lehtonen.

Teistes laupäeval peetud A-alagrupi kohtumistes alistas Prantsusmaa lisaajal 2:1 Austria ning Taani oli 3:1 parem Ungarist.

Reedel Kanada 6:0 paremust tunnistanud Läti sai aga järjekordse kaotuse, kui sedapuhku jäädi 2:1 alla Slovakkiale.

Slovakkia läks kohtumist juba 44. sekundil Matus Sukeli väravast juhtima. Teisel kolmandikul viigistas Rodrigo Abolis seisu, kuid viimasel perioodil lõi Marek Hirvik slovakkide võiduvärava.

Teistes Lätis toimunud mängudes alistas Šveits 7:0 Sloveenia ning Kasahstan karistusvisete järel 4:3 Norra.