Riias toimunud Kanada ja Läti vahelise kohtumises võttis Põhja-Ameerika hokihiid ülimalt kindla 6 : 0 võidu. Juba kohtumise avaminutil mindi juhtima, kui skoori tegi Lawson Crouse. Mõned minutid hiljem duubeldas Kanada eduseisu Scott Laughton.

Teisel kolmandikul oli Läti koondis selgelt teravam, kuid tugeva Kanada vastu jäi sellest selgelt väheseks ning MacKenzie Weegari ja Sammy Blaisi väravate toel mindi otsustavale kolmandikule vastu Kanda 4 : 0 eduseisus.

Kolmandal kolmandikul oli Läti mitmel korral lähedal auväravale, kuid puudu jäi õnnest ning ka realiseerimine jättis soovida. Kanada seevastu kasutas enda võimalused suurepäraselt ära ning lõi matši lõpu eel veel kaks tabamust, kui litri toimetasid väravasse nii Joe Veleno kui ka Jack Mcbain.

Tamperes toimunud A-alagrupi kohtumises alistas tiitlipretendent Rootsi 1 : 0 Saksamaa koondise. Kohtumise ainsa värava lõi kolmanda kolmandiku alguses Oscar Lindberg.

Võidukas Kanada tõusis kolme punktiga jagama Tšehhiga B-alagrupi esikohta. Suure kaotuse saanud Läti on tabeli viimane.