Avasetis kaotas Kontaveit oma esimese pallingugeimi, kuid suutis kohe tagasi murda. Otsustava teise murde tegi venelanna kuuendas geimis ja võitis seti 48 minutiga 6:3.

Teise seti alguses ei suutnud kumbki mängija kuni 2:2 seisuni oma pallingut hoida. Eestlanna asus seejärel 3:2 juhtima, ent kaotas siis kaks järgmist oma servigeimi ja kogu seti 3:6.

Kontaveit lõi poolteist tundi kestnud mängus ühe ässa, tegi kaks topeltviga ja realiseeris üheksast murdepallist kolm. 24-aastane Samsonova servis kolm ässa, patustas ühe topeltveaga ja kasutas kaheksast murdevõimalusest ära kuus. Mängu üldpunktid jäid venelanna kasuks 73:59.

Kontaveit oli avaringis alistanud ameeriklanna Alycia Parksi (WTA 49.) kindlalt 6:1, 6:1.

Samsonova pääses eelmisel nädalal Madridi WTA tippturniiril kaheksandikfinaali, kus kaotas Irina-Camelia Begule (WTA 27.) 4:6, 4 6.