Selg vastu seina olukorras olev Warriors võitis kodus seeria viienda mängu 121:106 (32:28, 38:31, 23:23, 28:24). Lakers pääses teisel veerandil korra kolme punktiga ette, kuid pärast seda enam kordagi matši ei juhitud.

Warriorsi resultatiivseim oli Stephen Curry 27 punktiga. Andrew Wiggins lisas 25 silma. Draymond Green sai kirja kaksikduubli (20 punkti, 10 lauapalli). Lakersi poolel vastasid LeBron James ja Anthony Davis vastavalt 25 ja 23 punktiga.

Kusjuures Davise jaoks sai mäng enneaegse lõpu. Neljandal veerandil heitles Davis lauapalli eest Warriorsi Kevon Looneyga, kui sai vastaselt mänguolukorras küünarnukiga vastu pead. Davise jaoks sellega mäng ka lõppes. Korvpalliajakirjanik Chris Haynes teatas hiljem, et peapõrutusest Davis pääses ning tema olukord on juba parem.

Nelja võiduni peetava seeria kuues mäng algab Eesti aja järgi reede õhtul kell 23.

Idakonverentsis poolfinaalis püsib mängus veel New York Knicks, kes suutis Miami Heati vastu samuti vähendada kaotusseisu 2:3 peale. Knicks alistas vastased 112:103 (14:24, 36:23, 34:27, 28:29).

Knicksi parimana tõi Jalen Brunson 38 punkti ja noppis üheksa lauapalli. RJ Barret panustas võitu 26 ja Julius Randle 24 silma. Miami särgis viskas Jimmy Butler 19 ja Bam Adebayo 18 punkti.

Knicks ja Heat kohtuvad kuuendat korda samuti reedel kell 23 algavas kohtumises.

Eesti aja järgi ööl vastu reedet on Philadelphia 76ersil ja Denver Nuggetsil võimalus kindlustada koht vastavalt ida- ja läänekonverentsi finaalis. 76ers juhib Boston Celticsit 3:2, Nuggets juhib sama seisuga seeriat Phoenix Sunsi vastu.