TD Gardenisse külla sõitnud Philadelphia pani Boston Celticsi fännidel kiirelt suu lukku. 76ers võitis esimese poolaja 58 : 49, kolmandal veerandil läksid nad parimal juhul juhtima 19 punktiga ja lõpuks jäid nad peale üsna kindlalt 115 : 103 võidu.

Võitjate poolel põhihooaja kõige väärtuslikum mängija Joel Embiid viskas 33 punkti, võttis maha seitse lauda ja tegi neli viskeblokeeringut. Kuus kaugviset sopsanud Tyrese Maxey toetas teda 30 punktiga, James Hardeni arvele jäi 17 silma ja kümme korvisöötu. Võõrustajate ridades tõi Jayson Tatum 34 silma.

76ers juhib nelja võiduni toimuvat seeriat 3 : 2. „See asi pole läbi! Me peame veel ühe kätte saama. Tänast esitust on keeruline korrata, aga peame seda tegema,“ lausus Embiid.

Boston oli ka mullu hooaja samas staadiumis Milwaukee Bucksi vastu taga 2 : 3, ent toona tulid nad raskest seisust välja. Celticsi tagamängija Marcus Smarti sõnul peavad mehed selleks endast looma välja laskma. „Kui sa pole nõus saama räpaseks, kui sa pole nõus saama haavu, kui sa ei taha midagi purustada... siis sa ei tohiks olla väljakul,“ lausus ta.

Jokic tegi järjekordse kolmikduubli

Mänguõhtu teises matšis juhtis Denver Nuggets esimese poolaja järel Phoenix Sunsi vastu 52 : 49, kuidas kolmandal veerandil läksid nad oma teed ja lõpuks päädis mäng Denveri 119 : 102 võiduga. Sealgi seerias on seis 3 : 2 Denveri kasuks.

Nuggetsi suurima tähe Nikola Jokici arvele jäi 29 punkti, 13 lauda, 12 korvisöötu. Tegu oli kümnenda korraga, kui serblane sai play-off'is kirja kolmikduubli. Enamat pole suutnud ükski teine keskmängija, temast üks kolmikduubel vähem on Wilt Chamberlainil. „Ausalt öeldes mulle meeldib mänge võita. Teen selleks, mida vaja,“ lausus Jokic.

Bruce Brown toetas teda 25 punktiga. Sunsi vedasid taas Devin Booker ja Kevin Durant, kelle arvele jäi vastavalt 28 ja 26 silma.