„Loomulikult tulnuks teha selles olukorras enne viga. Ma ei saagi aru. Eks see, kes jättis vea tegemata, on ka löödud. Kõik eksivad, aga kokkulepe oli teine,“ tunnistas kohtumise järel Viimsi peatreener Valdo Lips, et lõpulahendusel eksisid ta hoolealused kaitses.

Kui põhihooaja kahes mängus jagasid Kalev/Cramo ja Viimsi/Sportland võidud omavahel viisakalt ära, siis meistriliiga poolfinaalseeria kahes esimeses lahingus võitsid tallinlased Kalevi spordihallis 88 : 73 ja Foruse spordikeskuses väga kindlalt 86 : 62. Kolmandagi kohtumise algus oli kurjakuulutav, sest kuue ja poole minuti järel olid Viimsi korvpallurid mööda pannud kõik kaheksa mängust võetud viset ja kirjas oli juba kuus pallikaotust. Karl-Johan Lipsu ja Siim-Markus Posti vabavisetest oli tiim kaotusseisus 6 : 16. Ehmatav avang ei löönud Viimsil jalgu alt ning paari õnnestumise najal olid nad esimese veerandi järel taga 19 : 22.