Kolmanda veerandaja keskpaigas 12-punktilist eduseisu omanud Warriors juhtis veel kolm minutit enne lõppu 99:96, kuid seejärel visati kõigest kaks punkti ning Lakers võttis lõpuks 104:101 võidu.

LeBron James kogus Lakersi parimana 27 punkti ja üheksa lauapalli. Anthony Davis lisas 23 ja Austin Reaves 21 silma. Davise arvele jäi ka 15 lauapalli. Warriorsi resultatiivseim oli Stephen Curry, kes viskas 31 punkti, noppis kümme lauapalli ning jagas 14 korvisöötu. Andrew Wiggins toetas teda 17 ja Gary Payton II 15 silmaga.

Veerandfinaalis Sacramento Kingsi vastu 0:2 kaotusseisu jäänud Warriorsil on seega taaskord selg vastu seina, sest Lakersit lahutab läänekonverentsi finaalist vaid üks võit.

Seeria viies kohtumine toimub neljapäeval (11. mai) San Franciscos.

Teisipäeval läksid idakonverentsi poolfinaalis vastamisi ka Miami Heat ja New York Knicks. Heat võttis kodusaalis 109:101 ning läks seeriat 3:1 juhtima.

Jimmy Butler kogus võitjate parimana 27 punkti ja kümme korvisöötu, Bam Adebayo lisas 23 punkti ja 13 lauapalli. Knicksi resultatiivseimaks kerkis Jalen Brunson, kes jagas 32 punkti kõrval ka 11 tulemuslikku söötu.

Seeria viies mäng peetakse neljapäeval New Yorkis.